Samimi Ev Dekorasyonu İçin Hygge Akımı

Danimarka asıllı bir dekorasyon stili olan Hygge akımı, rahat, sıcak, samimi ve konforlu bir ev dekorasyonu anlamına geliyor. Son zamanlarda popüler olan İskandinav dekorasyon tarzının çok daha sıcak ve konforlu hali denilebilir. Vakit kaybetmeden Hygge ev dekorasyonu yapmak için neler gerektiğine bakmaya ne dersiniz? İşte şık ve rahat bir ev dekorasyonuna ulaşmak için uygulayabileceğiniz Hygge akımı incelikleri.

  • Bu akım en çok da evine vakit geçirmeyi seven, sık sık keyif yapan ve evinin konforlu olmasına önem veren kişiler için uygun. Bu açıdan rahat koltuklar, rahatlatıcı mumlar ve pastel renkler kullanılıyor. Evinizi Hygge akımına uygun şekilde dekore etmek de son derece kolay. Evinizi bu akıma göre dekore ettiğinizde stres seviyeniz düşecek ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz.
https://rhythmofthehome.com/hygge-decor/
  • Bu akımın en önemli kısmı ışıklandırmadır. Mum veya masa lambası gibi loş ışık verecek aydınlatmalar kullanarak rahatlatıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. İskandinavların soğuk kış gecelerinde birbirlerinin evinde toplanarak mum ışığı altında samimi sohbetler etmesi bu akımın ortaya çıkmasına neden olmuş. Siz de bu açıdan ışıklandırmalarla evinizde samimi ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.
https://rhythmofthehome.com/hygge-decor/
  • Dekorasyonunuzu bu akıma göre yapmanın en önemli kuralı ise sadeliktir. Mümkün olduğunca az eşya ile hem konforlu hem de şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Minimalizm Hygge dekorasyonu için olmazsa olmazdır.
https://rhythmofthehome.com/hygge-decor/
  • Stresli bir günün ardından evinizde dinlenmek ve stresinizi atmak istiyorsanız bu dekorasyon en iyi çözümlerden biridir. Rahat koltuklar, üzerinize alacağınız yumuşak bir şal, kabarık yastıklar ya da minderler harika olabilir.
https://rhythmofthehome.com/hygge-decor/
  • Dekorasyonda renk kullanımı da son derece önemlidir. Canlı ya da enerjik renkler bazı kişiler için rahatsız edici olabilir. Hygge akımında çok daha soft renkler tercih edilmelidir. Desen olarak da yine soft renklere uyum sağlayacak desenler çok daha uygun olacaktır.
https://rhythmofthehome.com/hygge-decor/
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.