Montreal’de Gezilecek Yerler, Montreal Gezi Rehberi

Kanada’nın ikinci büyük şehri olan Montreal, hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengin bir şehir. Çeşitli etkinliklerin, park ve bahçelerin ve mimari yapıların bolca bulunduğu bu liman şehrine yolunuz düşerse sizin için sıraladığımız yerleri mutlaka gezin. İşte Montreal’de gezilecek yerler listesi.

Eski Montreal

Tarihi ve eski mimari yapıları merak ediyorsanız Old Montreal denilen eski Montreal’i mutlaka gezmelisiniz. Tuğlalı caddeleri, eski evleri ve antikacılarla dolu sokakları görülmeye değer.

Modern Sanat Müzesi / Musée d’Art Contemporain de Montreal

Hem uluslararası sanatçıların hem de Kanadalı sanatçıların eserlerinin sergilendiği bu müze de mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Notre-Dame Bazilikası / Basilique Notre-Dame

Amerika kıtasının en büyük çanına sahip bu bazilikanın muhteşem mimari yapısını mutlaka görmelisiniz. 1829’da yapılan ve hala hizmet veren bazilika çok fazla sayıda turist alıyor.

Eşcinsel Köyü / Gay Village

24 saat boyunca canlı ve eğlenceli bir yer olan Eşçinsel köyü, her yanda gökkuşağı renklerini görebileceğiniz muazzam bir yer.

Mount Royal Parkı / Parc du Mont Royal

Montreal şehrine tepeden bakmak isterseniz bu muhteşem parkı mutlaka ziyaret edin. Şehirden uzaklaşmak ve doğayla başbaşa olmak isteyenlerin yoğun olarak tercih ettiği bu park şehrin en güzel bölgelerinden.

Notre Dame de Lourdes Şapeli / Chapelle Notre-Dame-de-Lourdes

Bizans ve Roma mimarisinden izler taşıyan bu şapelin içi görülmeye değer güzellikte. 1882’de yapımı tamamlanan bu yapı şehrin en güzel yerlerinden biri. Montreal’de gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken bir yer.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply