En Kolay Yılbaşı Atıştırmalıkları Fikirleri

Size leziz yılbaşı atıştırmalıkları hazırladık. Evde vereceğiniz bir yılbaşı daveti için sevdiklerinize ne hazırlamayı planlıyorsunuz? Eğer mutfakta çok da becerikli değilseniz ama davetlilerinizi de aç bırakmak istiyorsanız içkinin yanında kolayca atıştırabilecekleri tarifler hazırlamaya ne dersiniz?

Gelin bu pratik yılbaşı atıştırmalıkları fikirlerine bir göz atalım.

Kanepe mantığıyla yapılmış ama aslında daha kolay olan bir atıştırmalıkla başlayalım. Minik kareler şeklinde doğradığınız kaşarların üzerine hindi füme ve yeşil zeytin koyarak hem çok lezzetli hem de pratik bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz.

Hem görünümü güzel hem çok lezzetli hem de pratik bir tatlı atıştırmalığa ne dersiniz? Kış meyvesi olan mandalinaları benmari usulü erittiğiniz çikolatalara yarım şekilde batırarak bu muazzam tatlıyı elde edebilirsiniz.

Bir diğer ağızları tatlandıracak pratik atıştırmalık daha. Dondurma çubuklarına batıracağınız yarım muzları erittiğiniz çikolataya batırdıktan sonra üzerine çeşitli kuruyemişler dökerek bu muazzam atıştırmalığa ulaşabilirsiniz.

Biraz tuzlu ve herkesin seveceği bir atıştırmalıkla devam edelim. Minik külahlar hazırladıktan sonra çeşitli baharatlarla şenlendirilmiş mısır patlaklarını bu külahlarla servis edebilirsiniz.

https://tr.pinterest.com/pin/643100021777772944/

Acıkan davetlileriniz bu atıştırmalığı çok sevecek. Lavaş ekmeğin arasına krem peynir, baharatlar, yeşillikler ile bir iç harcı hazırlayıp dürüm haline getirdikten sonra ince ince dilimleyerek servis edebilirsiniz. Bu konsepti farklı harçlarla hazırlayabilirsiniz.

Fırında kolayca pişecek bir tarifle karşınızdayız. Milför hamurlarını ince ince kestikten sonra doğradığınız minik sosisleri içine sararak fırına atmanız yeterli.

Yılbaşı partisi temasına uygun bir atıştırmalık yapmaya hazır olun. Çeri domateslerin kafa kısmını kestikten sonra ince çubuklara batırıp krem labne ya da krem peynirine ve ince ince doğranmış yeşilliklere batırmanız yeterli.

Gelelim yılbaşı atıştırmalıkları içinde en güzel olanına. Patates kızartmasını kim sevmez ki. Bu ince uzun bardakların içine dip sos koyduktan sonra patates kızartmalarını dizerek davetlilerinizin kolayca yiyebileceği lezzetli atıştırmalığı elde edebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply