Yeni Yılı Evde Karşılayacaklar İçin Yılbaşı Atıştırmalıkları

Yılbaşı atıştırmalıkları hem ev partileri için hem de televizyonun karşısına kurulup keyifli bir yılbaşı akşamı geçirmek için gereklidir. Eğer siz de konuklarınızı en iyi şekilde ağırlamak ya da ailenizle birlikte lezzetli yiyecekler eşliğinde bir akşam geçirmek istiyorsanız yılbaşı akşamı için bu harika atıştırmalıkları kolayca hazırlayabilirsiniz.

Peynir Topları

  • İstediğiniz peynir türlerini püre haline getirdikten sonra yuvarlayıp susam, dere otu ya da farklı baharatlara bulayarak servis edebilirsiniz.
https://blog.biletbayi.com/partilere-ozel-pratik-atistirmaliklar.html

Mini Mücverler

  • Klasik mücverleri bu sever daha minik şekillerde pişirebilir ve kürdan ile servis ederek lezzetli atıştırmalıklar elde edebilirsiniz. Dilerseniz kabak yerine patates de kullanabilirsiniz.
https://blog.biletbayi.com/partilere-ozel-pratik-atistirmaliklar.html

Çikolata Dolgulu Çilekler

  • Çileklerin sapını çıkardıktan sonra çay kaşığı ile hafifçe içini oyun ve içine dilediğiniz çikolatayı doldurun. Bitter ya da sütlü çikolata tercih edebilirsiniz. Bu harika tatlı atıştırmalıklar özellikle alkol ile harika olabilir.
http://eleganceist.com/yilbasini-evde-gecirecekler-icin-ikramlik-onerileri/

Meyveli Külahlar

  • Yemesi son derece kolay bu tarz atıştırmalıklar fazla sayıda kişinin katılacağı ev partileri için oldukça ideal. Külahların içine koyacağınız meyveler ve çikolata ile mükemmel bir tatlı elde edebilirsiniz. Meyve seçimi ve süslemeler ise sizin hayal gücünüze kalmış.
https://blog.biletbayi.com/partilere-ozel-pratik-atistirmaliklar.html

Kanepe

  • Doyurucu olması yönünden en güzel tercihlerden biri hiç kuşkusuz kanepelerdir. Dilediğiniz malzemeleri bir araya getirerek konuklarınız için lezzetli minik atıştırmalıklar elde edebilirsiniz.
https://www.haberturk.com/yilbasi-gecesi-icinhazirlayabileceginiz-lezzetli-ve-basit-tarifler-1776219

Cupcake

  • Partilerin vazgeçilmezi hiç kuşkusuz cupcakelerdir. Yapacağınız bu mini kekleri yılbaşı ruhuna uygun şekillerde süsleyerek konuklarınıza hem göze hem de damak tadına hitap eden harika atıştırmalıklar sunabilirsiniz.
https://harbiyiyorum.com/yilbasi-temali-12-kek-ve-kurabiye/

Ev Yapımı Cipsler

  • Marketten cips almak her ne kadar çok daha kolay olsa da siz elinizin lezzetini de sunmak istiyorsanız havuç, tatlı patates veya pancardan son derece harika ev yapımı cipsler yapabilirsiniz.
http://eleganceist.com/yilbasini-evde-gecirecekler-icin-ikramlik-onerileri/

Zencefilli Kurabiye

  • Yılbaşı ruhunun vazgeçilmezlerinden biri de zencefilli kurabiyelerdir. Bu mis gibi kurabiyeleri çeşitli pasta süsleme malzemeleri ya da şeker hamuruyla yılbaşı ruhuna uygun şekilde süsleyerek yılbaşı masasında bir görsel şölen yaratabilirsiniz.
https://tr.pinterest.com/pin/428334614552246316/?lp=true

Sosisli Milföy

  • Milföyleri ince şeritler halinde kestikten sonra mini sosislerin etrafına sardıktan sonra fırınlamanız yeterli. Bu harika mini atıştırmalıklar da konuklarınızın çok hoşuna gidecektir.
https://www.pillsbury.com/recipes/mini-crescent-dogs/e8abc84e-8a0e-42d6-ae7e-23b677a161ac
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply