En Son Ne Zaman Check Up Yaptırdınız?

Her geçen gün hastalıkların sayısı artarken diğer yandan çeşitli hastalıklara yakalanan kişi sayısı da artış gösteriyor. Özellikle kent yaşamı, yoğun stres, düzensiz beslenme ve gıdalarda kullanılan kimyasallar gibi onlarca unsur ortaya böyle bir tablo çıkarıyor. Dolayısıyla artık sağlık kontrolleri eskiye nazaran çok daha fazla önem kazandı. Geniş kapsamlı bir sağlık kontrolü ise ancak check up ile mümkün olabiliyor.

En son ne zaman check up yaptırarak sağlığınızı kontrolden geçirdiniz, bilmiyoruz ancak uzmanlar en azından yılda bir kez de olsa bu kontrolün her birey tarafından yaptırılmasını öneriyor. Hatta çocuklar için de durum aynı! Çocuklarda görülen hastalıkların sayısı inanılmaz bir hızla arttığından mutlaka onların da erken tanı avantajından faydalanmaları gerekir. Bu nedenle kontrollerin aksatılmadan gerçekleştirilmesi kelimenin tam anlamıyla “hayati önem” taşıyor!

Check Up Kapsamında Hangi Kontroller Var?

Yaşam tarzınızdan geçirdiğiniz hastalıklara, beslenme şeklinizden yaşınıza ve cinsiyetinize kadar pek çok unsura bağlı olarak sağlık kontrolünüze nelerin dahil edileceği değişebilir. Her birey için uygulanacak check up kapsamında ne gibi tetkiklerin yaptırılması gerektiği farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle size bir liste sunmak yanıltıcı olacaktır. Nelerin kontrolden geçirileceği sağlık kontrolü öncesinde hekim tarafından yapılan bir görüşme ile yine hekim tarafından belirleniyor.

Artık çeşitli sağlık kuruluşları bu sağlık kontrolü için belirli programlar da hazırlıyor. Bu sayede nasıl bir kontrolün uygulanacağı konusunda merakınızı giderebilecek bilgileri daha kolay edinebiliyorsunuz. Örneğin size uygun check up programları için Acıbadem internet sitesine de tıklayabilirsiniz. Zira check up hakkında bu sitede çok detaylı bilgiler de yer alıyor. Halen sağlığınızı detaylı bir kontrolden geçirme noktasında kararsızsanız mutlaka söz konusu siteye uğramalısınız.

Check up önemine dair çok çarpıcı bilgileri de bu sitede bulabilirsiniz. Sonrasında zaten kendinizi bir sağlık kuruluşundan randevu alırken bulacaksınız. Çünkü bazen farkındalık yaratmak yeterli olmuyor. Önerilerin dikkate alınmaması durumunda ortaya çıkabilecek risklerden de söz etmek gerekiyor. İhmal edilen check up işleminin beraberinde hangi riskleri getirdiğini mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için Acıbadem web adresine tıklamanız yeterli olabilir.

Düzenle

Hakkında Betül K. Yıldız

avatar
Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona betul@kadinimmutluyum.com ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

Buna da Göz Atın

Sonbaharda Sağlık

Dünyanın en önemli sağlık sorunlarından sayılan enfeksiyon hastalıklarının, sonbahar ve kış aylarında arttığını, bunların başında …

Bir cevap yazın

Betül K. Yıldız olarak giriş yapıldı. Çıkış yap?

Araç çubuğuna atla Çıkış Yap