En Trend Tatil Noktası: Seyşeller

Seyşeller, son zamanların en popüler yerlerinden biri olmak üzere. Rüya gibi bir tatil dendiğinde aklınıza ilk olarak Maldivler ya da Bahamalar geliyorsa trendleri pek de iyi takip etmiyorsunuz demektir. Çünkü son yıllarda herkesin hayalinde olan yerlerden biri Seyşeller.

İşte tatil planı yapanlar için Seyşeller rehberi.

https://afrotourism.com/travelogue/12-paradisiacal-beaches-for-a-dreamy-holiday-in-seychelles/

Hint okyanusunda yer alan bir adalar ülkesi olan Seyşeller, en çok turist alan yerlerden biri. Mavi ve yeşilin bir arada muhteşem bir manzara oluşturduğu bu harika ülke 5 adadan oluşuyor. Son derece küçük bir ülke olmasına rağmen turistlerin yoğun olarak gittiği bir ülke olduğu için popüler hale gelmiş. Turistlerin en çok gittiği dönemleri saymazsak oldukça sessiz ve sakin bir yer olduğunu söylemek mümkün. Yağışlı ve kurak olmak üzere iki mevsimi bulunan Seyşeller, yağmurlu havalarda bile oldukça sıcak.

https://www.worldtravelguide.net/guides/africa/seychelles/

Bu harika ülkeyi en cazip kılan detay ise vize istemeyen ülkeler arasında olması. Seyşeller Cumhuriyeti olarak da adlandırılan bu ülkede adalar arasında çeşitli ulaşım yolları da mevcut. Feribotlarla tüm adaları gezebilirsiniz. Ülkenin en büyük adası ise Mahe adası. En çok turisti de bu ada alıyor. Fransızlar tarafından keşfedilmiş bu harika ülkenin her bir adası da görülmeye değer.

http://blog.swaliafrica.com/9-reasons-why-seychelles-is-a-taste-of-paradise/

Her ne kadar tropikal bir ada olsa da en büyük adalardan olan Mahe, bir şehir merkezine sahip. Lezzetli yemekler yemek ya da alışveriş yapmak için şehir merkezinde gezebilirsiniz. Lüks ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız özel sahilleri de tercih edebilirsiniz. Bu sahiler muazzam manzara ile lüksün birleştiği oldukça güzel yerler. Özellikle de balayı tatili için tercih edilen bu özel sahiller görülmeye değer.

https://africa-facts.org/34-facts-about-seychelles/

Muazzam okyanusunda yüzüp huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz gibi bir araç kiralayıp adanın her yerini keşfe de çıkabilirsiniz. Çünkü keşfedilecek oldukça ilginç yerlere sahip. Adanın tropikal meyvelerini tadabilir, farklı lezzetlerini deneyebilir veya hediyelik eşyalar satan dükkanları dolaşabilirsiniz.

Eğer daha çok okyanusa karşı sakin ve sessiz bir tatil yapma planınız varsa Mahe adası yerine La Digue adası çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply