Etkileyici Bir Ev Dekorasyonunun Olmazsa Olmazı Masa!


Masa genellikle yemek yemek, ders çalışmak için gerekli bir mobilya. Çoğu insan zamanını bu mobilyanın başında geçirir. Özellikle çalışanlar için bu alanlar en uzun vakitlerin geçtiği yer. İnsanlar ofislerdeki çalışma masalarında, bilgisayar başında gün boyu aktifliğini sürdürürken eve geldiklerinde işlerine evde devam edebilir. Çokça vakit geçirilen bir mobilya olduğundan dolayı dekorasyon kısmı da aslında büyük bir öneme sahip. Birçok masa çeşidi ve modeli mevcut. Çeşit ve modeller eskiye göre çok daha fazla. Lüks ve zariflik algısı değişince bu algı yeni geliştirilen modellere de yansıdı. Bu mobilya ev dekorasyonu için günümüzde oldukça önemli olan bir dekorasyon detayı.

Konforlu Yapıya Sahip Masa Modelleri

Genellikle öne çıkan 4 adet model bulunur. Çalışma masası, açılır, katlanır ve sabit
modellere sahip. Ahşap-yonga levha, demir-ahşap, masif ahşap, suni deri, suntalam-demir, suntalam-metal gibi malzemeler ürünlerde kullanılır. Masa çeşitleri arasında genellikle dikdörtgen, kare, yuvarlak, yarım ay, çeyrek ay ve bistro mevcut. Renk seçimi ise tamamen kişisel zevke kalmış. Odanızın daha aydınlık durması için açık ve yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz. Modern bir görünüm sunan mobilyanın ferahlık sağlaması ve genişliği de önemli. Seçim yaparken odanın boyutuna uyumlu çeşitleri tercih edebilirsiniz. Masaya baktığınızda içinizin açılmasını isterseniz üzerine çiçek de ekleyebilirsiniz.

Sahip olacağınız mobilyayı bir yaz bahçesine çevirebilir ve çalışmalarınızı keyifle yapabilirsiniz. Modern görünümlü modeller arasında ise cam, mermer modeller bulunur. Özellikle çalışma için tercih edilen masalar yeterli genişliğe sahip olması önemli. Üzerine her türlü ihtiyaç duyduğunuz objeyi koyduğunuzda çalışmanız daha pratik hale gelir. Masa modelleri farklı ölçüye sahip. Genişlik genellikle 70, 80 veya 120 cm gibi farklı ölçülerde olabilir. Yükseklik de çeşitli ölçülere sahip olur. Ürünü kullanacak kişi sayısı ve istenen tasarıma uygun ölçüler tercih edilebilir.

Ergonomik Yapıya Sahip Masa Çeşitleri

Dikdörtgen ve yuvarlak görünümlü olan çeşitler en yaygın olarak kullanılanlar arasında. Yemek masası ve orta sehpa için kullanılan malzemeler genellikle ahşaptan oluşur. Açılır özellikte olan mobilya türü kullanıcısına kolaylık kolaylık sağlayan bir çeşit. Kolayca açılıp kapanmasıyla yer kaplamayan konforlu bir ürün. Hareket edebileceğiniz alanı fazlalaştırıp daha geniş bir alan sunar. En cazip kılan özelliği de fazladan yer kaplamaması. Katlanır masa ise kolay taşınabilen ve yer kaplamayan minimal bir ürün. Altında bulunan ayakları sayesinde kullanımı çok daha kolay . Özellikle balkonlarda ya da ek olarak kullanılan bir tür. Ev, ofis ve balkon dekorasyonlarında sıkça ihtiyaç duyulan bir model. Bu çeşit sayesinde manzaranın güzelliğine dalabileceğiniz her alanda yemek yemek, kahvenizi yudumlamak mümkün. Siz nereye, mobilyanız oraya. Açılır masa modelleri de oldukça ergonomik. Bu ürünler normalde az yer kaplar. İstenmesi durumunda ise kenarlarından çekilir ve genişletilir. Böylece misafir geldiğinde yer aramaya gerek kalmaz. Kolayca modelin özelliğini kullanarak yeni kişilere yer açılır.

Marjinal Masa Tasarımları Göz Alıyor!

Günümüzde son zamanların en çok tercih edilenler arasında mermer taşlılar yer alır.
Görünüş ve renk itibariyle oldukça ilgi çekici. Bu modeller beyaz, gri, siyah gibi birçok mermer rengiyle insanların karşısına çıkar. Çeşitli renklerdeki mermer detayı oldukça kullanışlı. Birçok konsept mermer ile entegre edilebilir. Özellikle otel dekorasyonlarında da karşınıza çokça çıkan bir malzeme. Mermer detayı ürünü çok daha lüks ve kaliteli göstermesine olanak sağlar. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarında içerik üreten pek çok kişi güzel bir aksesuar olarak mermer modeli arka plan olarak kullanır. Yemek ve balkon için de bu modeller sıkça tercih edilir. Bu ürünlerin sık tercih edilme nedenlerinden birisi estetik görünüm. Masa fiyatları kullanılan malzeme ve boyuta bağlı olarak değişir. Mermer, ahşap gibi her malzeme fiyatın değişmesine sebep olur. Ahşap gibi malzemeler ise kendi içinde kalite farkına sahip. Bundan dolayı bir ürün aynı malzemeden üretilse de fiyatı farklı olabilir. Aradığınız kaliteli bir malzemeden üretilmiş modeller için Koçtaş web sitesini ziyaret
edebilirsiniz. Gözünüze hitap edecek, oda renginize ve objelere uyum sağlayan bir model seçip sepetinize atabilir; kısa sürede Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply