Yüz Şekline Göre Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Yüz güzelliği küçük detayların bir araya gelmesiyle oluşur. Kaş, yüzün ifadesini büyük ölçüde etkiler. Kaş şeklinizi doğru şekilde belirleyerek çok daha güzel görünebilirsiniz. Her kadın doğuştan bir kaş şekline sahiptir. Bunun çok fazla dışına çıkmadan doğru düzenlemelerle güzel kaşlara ulaşabilirsiniz. Peki kaş şekillendirirken nelere dikkat etmek gerekir? İşte yüz şekline göre kaş şekillendirme yöntemleri.

Kare Yüz Şekli

Yüz hatlarınız kare şeklindeyse kaşlarınızın yuvarlak hatlara sahip olması gerekir. Kare yüz tipinde çene hatları daha kemikli ve keskindir. Bunu dengelemek için sık ve ince kaşlar tercih edilmelidir. Kaşlarınızı incelttikten sonra kaş fırçası ile şekil verebilirsiniz. Kaş jeli ya da kaş maskarası ile kaşlarınızı daha da hacimli gösterebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli

Yüzünüz yuvarlak bir şekle sahipse kaşlarınız da tam tersi olarak açılı olmalıdır. Yüz şeklinizi dengelemek için kavisli kaşlar tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüz çok daha ince ve uzun görünür. Elbette kavis şeklini fazla abartmadan dozunda bir kavis vermenizde fayda var

Uzun Yüz Şekli

Yüz tipiniz daha uzunsa kaşlarınızı düz kullanmanızda fayda var. Yüz şeklinizi daha dengeli göstermek için kavislerden arındırmak ve daha düz bir şekil vermek daha doğru olacaktır. Ancak çerçeveli bir görünüm olmaması için daha doğal bir düz kaş şekli oluşturabilirsiniz. Kaş farı ya da kaş kalemi ile doldurarak kaşlarınızın daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü düz kaşlara kalın ve hacimli görünüm çok daha uygundur.

Kalp Yüz Şekli

Kalp şeklindeki yüz şeklinde çene yapısı ince ve küçüktür. Bu görünümü dengelemek amacıyla kaşlarınızı keskin hatlı hale getirebilirsiniz. Böylece kaşlarınız yuvarlak görünümü biraz daha kırar ve yüzünüzde eşit bir görünüm elde edilmiş olur.

Oval yüzler

Birçok kişinin sahip olduğu oval yüz şekli için doğal görünen kaş tipleri uygundur. Kalın ya da ince kaşları tercih edebilirsiniz. Ancak keskin hatlar yerine daha dağınık ve doğal görünüm tercih etmenizde fayda var. Oval yüzünüzde kaşlarınız ne sönük ne de dikkat çekici olmalı. Bu açıdan dozunda bir kaş şekli oluşturmanız şart.

d83ea382-f040-4686-976b-4a3a83e87d29

avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.