Farklı Yerler Görmek İsteyenlere En Güzel Tayland Adaları

Farklı yerleri keşfetmeyi  seviyorsanız ve yeni rotanızı henüz oluşturmadıysanız Tayland adaları harika bir fikir olabilir. Her bir adası görülmeye değer olan Tayland, tatil yapmak ve yeni yerleri keşfetmek için en ideal yerlerden biri. Vakit kaybetmeden en güzel Tayland adaları yazımıza geçmeye ne dersiniz?

Koh Lipe

  • Turistlerin en çok tercih ettiği adalardan biri olan Koh Lipe bembeyaz kumları ve masmavi deniziyle adeta bir cennet. Küçük bir ada olduğu için yürüyerek gezebilmek mümkün. Sunrise plajında hem lüks otelleri hem de uygun fiyatlı otelleri bulabilmek mümkün. 3 adet plaj sahip olan bu adaya giriş ücreti ise 200 baht.
http://www.thailand-guide.com/koh-lipe/

Similan Adaları

  • 9 adadan oluşan Similan adaları, bir adalar topluluğu olduğu için çeşitli plajlara sahip. Beyaz kumları ve tertemiz deniziyle hemen her köşesinde denize girmeniz mümkün. Doğa yürüyüşü yapabilir, dalış ve snorkel yapabilirsiniz. 400 baht giriş ücreti olan bu adalar topluluğunda çeşitli dükkanlar da bulunuyor.
https://www.klook.com/activity/404-similan-islands-day-trip-phuket/

Ko Samui

  • Bu adanın en önemli özelliği bir havaalanına sahip olması. Bir metropol görünümüne sahip bu adada birçok bina var. En büyük adalardan biri olduğu için bir otomobil kiralayarak gezmeniz mümkün. En merkezi ve turistik adalardan olan Ko Samui’de çeşitli oteller ve dükkanlar bulunuyor. Eğer canlı, kalabalık ve market-restoran gibi çeşitli hizmetlere sahip bir adada tatil yapmak istiyorsanız Ko Samui sizin için uygun. Ancak sakinlik arıyorsanız bu ada sizi memnun etmeyebilir.
https://www.holidayguru.ie/holidays/dream-koh-samui-summer-getaway/

Koh Tao

  • Tayland adaları arasındaki en turistik adalardan biri de Koh Tao. Otel, restoran ve mağaza konusunda zengin olması turistler için harika bir özellik. Engebeli yolları otomobil ya da motor kullanmak için tehlikeli olduğundan taksi ya da yaya gibi yollarla adayı keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli plajları da mevcut. Kimi plajları çok sakin olurken kimi plajları da oldukça hareketli.
https://www.grandseatours.com/tours/koh-phangan-to-koh-tao-and-koh-nang-yuan/

Koh Tarutao

  • Sakinlik arayanlar için Tayland adaları arasındaki en uygun seçenek Koh Tarutao adası. Bisiklet ile ada çevresinde gezinebilir ve sakin plajların tadını çıkarabilirsiniz. Market, restoran konusunda kısıtlı olduğu için adaya gitmeden önce ihtiyaçlarınızı edinmenizde fayda var.
http://www.thailand-journey.com/tour/koh-tarutao-south-thailand-adventure-trip/
avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.