Uçak Yolculuğu İçin Hayat Kurtaran Tavsiyeler

Yazın gelmesiyle birlikte tatil planları da kendini gösterdi. Tatile giderken uçak yolculuğu tercih ediyorsanız sizin için derlediğimiz bu tavsiyeler işinize çok yarayacak. İşte uçak yolculuğu için hata kurtaran tavsiyeler.

  • Uçağın içinde bulunan basınç nedeniyle en çok dudaklarınız kurur. Ancak yanınıza bolca lip balm alıp bu lip balmları yolculukta sürüyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Çünkü lip balmlar alçak basınç içinde dudaklarınızın çok daha hızlı kurumasına neden olur. Bunun yerine hindistan cevizi yağı ya da badem yağı tercih edebilirsiniz.
  • Yapılan araştırmalarla birlikte uçak yolculuğunda güneşten çok daha fazla etkilenildiği belirlenmiş. Eğer cam kenarında uçak yolculuğu yapacaksanız güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin.
  • Uçak yolculuğundan en çok cildimiz etkileniyor. Eğer sizin de yolculuk boyunca cildiniz çok kuruyup gerginleşiyorsa yanınıza kağıt maske ya da sprey nemlendiriciler alıp kuruyan cildinize bakım yapabilirsiniz.
  • Uçaktayken ağır, tuzlu ya da baharatlı yiyeceklerden uzak durmanızda fayda var. Sindirim problemlerinin önüne geçmek için uçuş öncesinde ve sırasında vitaminli detoks içecekleri tüketebilirsiniz.
  • Uzun bir yolculuk yapıyorsanız ve gideceğiniz yerde iner inmez planlarınız varsa dinlenmiş bir görünüm için mutlaka göz altı maskesi yapın.
  • Uçmanın en kötü yanlarından biri de vücudun daha ödemli ve şişkin bir hale gelmesidir. Yüzünüzün şişkin görünmemesi için yanınıza alacağınız metal yüz masaj aleti ile saat başı masaj yapabilirsiniz. Bu tür masaj aletleri göz altı şişkinliklerine de iyi gelir.
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.