Moskova’da Ne Yapılır? Moskova’da Gezilecek Yerler Listesi

Rusya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Moskova, son zamanlarda turistik açıdan da oldukça popüler hale geldi. Rusya’nın başkenti olduğu için çok daha zengin bir kültüre sahip olan Moskova’ya yolunuz düşerse bu rehbere mutlaka göz atın. İşte Moskova’da ne yapılır sorusunu cevaplayacak harika gezi listesi.

Kızıl Meydan

http://www.yoldasin.com/moskovada-tarihin-tanigi-kizil-meydan/

Moskova’da ziyaret edilmesi gereken en güzel yerlerden biri Kızıl Meydan. 15. yüzyıldan bu yana çeşitli idamlar, gösteriler, törenler ve mitinglere sahne olan Kızıl Meydan’ın orijinal adı ise “Krasnaya”.

Kremlin Sarayı

https://tr.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCy%C3%BCk_Kremlin_Saray%C4%B1

Bu ihtişamlı saray, Moskova’nın kuzey yakasında bulunuyor. 12. yüzyılda inşa edilen bu görkemli saray, devletin yönetildiği yer olarak biliniyor. Moskova’ya yolunuz düşerse 2 saatlik tura katılıp bu harika sarayı gezebilirsiniz.

Aziz Vasil Katedrali 

https://www.wannart.com/aziz-vasil-katedrali-wannart/

Kızıl Meydan’ın güneyinde yer alan bu muhteşem yapı, Moskova’nın en önemli yerlerinden biri. Öyle ki birçok kişi bu yapıyı görmek için Moskova’ya gidiyor. Tüm dünyada mimarisi konuşulan bu katedrali de belli bir ücret ödeyerek gezebilirsiniz.

Bolşoy Tiyatrosu

https://www.getyourguide.com/moskova-l181/bolsoy-tiyatrosu-tarihi-turu-t188358/?utm_force=0

1776 yılında balo ve tiyatro gösterileri için inşa edilmiş bu yapının bir bölümü, 1918 yılından beri müze olarak kullanılıyor. Moskova’ya gittiğinizde programa göz atarak bu muhteşem yerde yapılan gösterileri izleme imkanına kavuşabilirsiniz.

Lenin’in Mozolesi

https://gezipgordum.com/moskova-gezilecek-yerler/

1930 yılında yapımı tamamlanan bu yapı, Sovyetler Birliği’nin kurucusu olan Vladimir İlyiç Lenin öldükten sonra inşa edilmiştir. Dışarıdan da muhteşem görünümü olan bu mozoleyi, belli saatler arasında ziyaret edebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.