Fransa’nın En Güzel Yeri; Nice Rehberi

Fransa’nın birçok bölgesi muhteşem yerlere sahip. Fransa’ya yolunuz düşerse gezilmesi gereken en güzel yerlerden biri olan Nice’i de gezmeden gezinizi bitirmeyin. Peki bu muhteşem şehirde ne yapmalı? İşte sizin için derlediğimiz Nice rehberi.

Vieux Nice

https://theculturetrip.com/europe/france/articles/the-10-best-brunch-and-late-breakfast-spots-in-vieux-nice/

Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız şehrin tarihi merkezi olan Vieux’u mutlaka gezmelisiniz. Barok mimarisinin en güzel eserlerini görebilir, sokak aralarında fotoğraf çekilebilir ve birbirinden güzel cafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Nice rehberi içinde bu harika yerin yer alması kaçınılmazdır.

Promenade des Anglais

https://www.lonelyplanet.com/france/nice/attractions/promenade-des-anglais/a/poi-sig/1196798/1322981

Muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde gezmek istiyorsanız mutlaka Promenade de Anglais’i ziyaret etmelisiniz. Sahil şeridi boyunca devam eden bu bölgeyi yürüyerek gezebileceğiniz gibi turistik tur arabalarıyla da genel bir gezi yapabilirsiniz. Buranın tek ilgi çekici yeri deniz değil. Aynı zamanda oldukça güzel mimari yapılarını da görebilme imkanına sahipsiniz.

Cours Saleya

https://www.tripsavvy.com/nice-market-guide-1516836

Bu büyüleyici şehre yolunuz düştüyse çiçek pazarını gezmeden gezinizi sonlandırmayın. Hediyelik eşyalar, rengarenk çiçekler ve farklı lezzetlerin sunulduğu bu pazar gerçekten görülmeye değer. Haftanın 6 günü açık olan bu pazar alışveriş tutkunları için adeta bir cennet. Yorulanlar için çevresinde çeşitli restoran ve cafeler de bulunuyor. Dinlenerek bu kocaman pazarı karış karış gezebilirsiniz.

Place Massena

https://www.trover.com/d/1W3lW-place-mass%C3%A9na-nice-france

1840’lı yıllarda inşa edilmiş bu heykel, tam merkezde yer aldığı için birçok kişinin buluşma konumu olarak belirlenmiş. Şehrin en önemli caddelerini de birbirine bağlayan bu meydanı görmeden Nice’yi terk etmeyin.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.