Evin Güzel Kokması İçin Pratik Yöntemler

Eve ilk girildiği anda ilk fark edilen şey evin kokusudur. Hem sizin hem de misafirleriniz için güzel bir koku son derece önemlidir. Evinizin her daim güzel kokmasını sağlamak için pahalı ev kokuları almak yerine çok pratik yöntemler tercih edebilirsiniz. Peki evin güzel kokması için ne yapmak gerekir? İşte sizin için derlediğimiz ev kokuları için en pratik yöntemler.

https://www.cleangotemizlik.com/blog/dogal-yontemler/256/kararan-lavabo-nasil-temizlenir

Bir evin güzel kokmasının ilk koşulu temiz olmasıdır. Özellikle lavabo giderleri düzenli temizlenmediğinde kötü bir kokuya sebep olur. Bu açıdan lavabo açıcılar kullanarak lavabonuzun giderini iyice temizleyin ve kötü koku oluşumunu engelleyin.

https://www.lemonthistle.com/eucalyptus-for-home-decor-faq/
  • Evde bitki beslemek de güzel koku sağlamak için en ideal yöntemlerden biridir. Ancak tercih ettiğiniz bitkinin türüne de dikkat etmenizde fayda var. Güzel kokan bir bitki arıyorsanız okaliptus bunun için en idealidir. Hem güzel kokar hem de dekorasyona harika bir görünüm katar.
https://healthimpactnews.com/2015/fda-to-crack-down-on-home-based-soap-makers/
  • Sabunların yaydığı muhteşem kokuyu sevmeyen yoktur. Son zamanlarda dekoratif bir öğe haline de geldiği için evlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Her bir odanızda şık bir kasenin içine koyacağınız birkaç sabun ile odanın kokusunu ferahlatabilirsiniz.
https://www.cnet.com/how-to/ways-to-make-your-house-smell-like-christmas-without-candles/
  • Evinizdeki kokudan rahatsızsanız hem en pratik hem de en etkili çözümlerden biri meyve ve meyve kabuğu kaynatmaktır. İçine bir de çubuk tarçın atarsanız eviniz mis gibi kokmaya başlar.
https://www.independent.co.uk/extras/IndyBest/house-garden/home-fragrances/best-non-toxic-candle-paraffin-free-wax-cotton-wick-soy-natural-a7841811.html
  • Bir diğer güzel koku yöntemi ise kokulu mumlardır. Kendi zevkinize göre kokan bir mum alarak kolaylıkla evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.