Cannes Film Festivali 2014

Cannes Film Festivali’nin tam ortasından merhaba! Öyle güzel görüntülere şahit oluyoruz ki günlerdir; bitmesini bekleyemedim. Bu organizasyonlardan kırmızı halıyı kaldırsalar mı acaba? Kim ne giymiş diye bakmaktan neredeyse film festivali olduğunu unutacağım. Şaka bir yana, bu yıl Fransa 67.kez Altın Palmiye ödülü için yarışan birbirinden kaliteli filmleri konuk ediyor.  ”Ödül bahane kırmızı şahane!” demekten kendimi alamıyorum. Dünyaca ünlü isimlerin katıldığı Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali’nde  moda severler olarak ilgimizi en çok çeken bölümlerden biri kırmızı halı oluyor elbette.

Her organizasyonda isimlerinden çokça bahsettiren modanın yaratıcılarının tasarımlarını her zamanki gibi başarıyla taşıyor ünlü yıldızlar.  Sıradışı tasarımlardan çok bir film festivaline yakışır biçimde zarif tasarımlar ön planda diyebilirim. Kırmızı halının yıldızını ise şimdiden seçtim; Blake Lively!

kapak

 

Kış Uykusu filmiyle festivalde yerini alan Nuri Bilge Ceylan Türkiye’yi yasa boğan Soma’yı unutmayarak, Cannes’dan Türkiye’ye destek verdi. Yakalarında siyah kurdeleyle festivale katılan Nuri Bilge Ceylan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer ve Melisa Sözen, Soma hashtagli kartlarla poz vererek Türkiye’ye yanındayız mesajı gönderdi.

Yaz kapıda; düğünler, balolar, partiler takvimimiz şimdiden dopdolu. Hangisinde ne giyeceğimize karar verirken ilham alabileceğimiz birçok zarif tasarımı konuk eden festivalin kırmızı halısından gün gün kareler…

[imagebrowser id=271]
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.