Bir kadın çantasında neler taşır yerine bir kadın çantasında neler taşımaz diye sorulmalı. Gerekli gereksiz herşeyi “Ya lazım olursa?” diye çantamızın içine atıp çıkıyoruz. Kimi zaman bir kaç saat kimi zaman da gün boyu bir omuzdan bir omuza, bir koldan diğerine sıkıntı çekiyoruz. Peki ya çözüm? Sırt çantaları.

Sırt çantası artık ilk okul ve lise sıralarından çıkıp modanın tam merkezine yerleşti. Spor sırt çantası artık mazide kaldı günümüzde lise sıralarında bile son moda sırt çantası görmek mümkün. Peki sırt çantaları sadece spor kıyafetlerle mi kullanılır? Tabi ki hayır! Daha önce yazısını yazdığım The Blonde Salad‘ın da vazgeçilmezi olan Chanel sırt çantası ile yapabileceğiniz kombinler bir kokteyl için ideal olabilir.

sırt çantası 21

sırt çantası 6

Sırt çantasının bir başka bağımlısı ise Rihanna. Her zaman her yerde onu kocaman ya da minicik, renk renk sırt çantalarıyla görmek mümkün. Pek şık kullanımlar için olmasa da Rihanna’nın günlük tarzına eklediği sırt çantası yanında taşıması gereken bir çok şeyi içinde barındırıyor gibi.

sırt çantası rr

Rihanna’nın bu aralar yapışık ikiz gibi dolaştığı, kız kardeş gibi benimsediği Cara Delevingne’in megolamanlığından mıdır bilinmez kendi ismi yazılı olan bir sırt çantası var. Tıpkı Rihanna gibi rahatlığına düşkün olan Cara’yı bu sırt çantası olmadan görmek bu ara pek mümkün değil.

sırt çantası 11

Son olarak sırt çantası olmadan yapamayanlardan biri olan Miley Cyrus. Son zamanlarda adını skandallarla çok fazla duyduğumuz Miley, enerjik, genç, seksi olarak tanımladığı tarzını sırt çantasıyla tamamlamayı seven ünlülerden. Klasik çantaları olsa da, farklı skandallara sırt çantalarıyla da imza atmayı sürdürecek gibi.

sırt çantası miley

sırt çantası miley 2

Peki sırt çantası nereden alınır? Chanel, Dior, Louis Vuitton ve Alexander McQueen gibi markaların sınırlı sayıda da olsa sırt çantası üretimi var. Son zamanlarda Chanel’in modern kadın görüntüsüne uygun modellerle görsek de klasik çizginden asla sapmayan bir tarafı var.

sırt çantası 1

Dior, kadınsılığın son noktalarını yaratıyor. Alexander McQueen ise her zaman olduğu gibi çılgınlığın sınırlarını zorlayan tasarımlarla karşımıza çıkıyor, sırt çantası için olan tasarımları bile kullanmaya cesaret gerektirecek cinsten.

sırt çantası 26

sırt çantası 23

Bu markaların dışında ülkemizde bulunmayan online sipariş ile alabileceğiniz ve benim kişisel favorim olan bir sırt çantası var. High Spirit markalı bu çantaları çok sevmemin sebebi fermuar kısmının arkada olması yani sırtınızda olması. Malum İstanbul şartları insan biraz korkuyor bir şey çalınır düşüncesiyle. Bu sırt çantası o endişeyi ortadan kaldırıyor ve rahat rahat İstanbul sokaklarında dolaşabiliyorum.

sırt çantası

Peki ya Türkiye’de hemen elimizin altında olanlar yok mu? Tabi ki var. Sizler için araştırıp bir albüm hazırladım. Hangi çantanın hangi markaya ait olduğunu alt kısmına yazdım. Bakmadan geçmeyin.

[imagebrowser id=276]
avatar
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.