organik pazar

İstanbul’daki Organik Pazar ve Marketler

Son zamanlarda meyve ve sebze konusunda büyük tartışmalar dönüyor. Ailemiz ve kendimiz için en sağlıklı olanı tercih etmek için organik ürünlere yönelmemiz şart. Hormonlu ya da gdolu ürünlerden uzaklaşmak istiyorsanız İstanbul’un pek çok noktasında organik pazar ve market yer alıyor. İşte sizin için derlediğimiz bu liste ile siz de mutfağınıza organik ürünleri alabilirsiniz.

Feriköy Organik Pazar

Her cumartesi Feriköy’de kurulan bu pazar Şişli taraflarında oturanlar için bulunmaz bir nimet. Üstelik bu pazarda yalnızca meyve ve sebze değil, organik çikolatadan kozmetik ürünlere kadar her şeyi bulabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/lezizz/sagligina-onem-verenlere-organik-pazar-rehberi-36920671

Bol Pazar

Her pazar günü Kemer Country’de kurulan bu harika pazar da organik ürünlerin yanı sıra çeşitli etkinlikleriyle de biliniyor.

https://bolpazar.co/ana-sayfa#0ab91c13-aa6d-482d-9d32-46d4d439c095

Kadıköy Organik Pazarı

Her bütçeye uygun bir pazar olan Kadıköy organik pazarı oldukça merkezi bir yerde olmasıyla da İstanbul’lular için harika. Her çarşamba, Selamiçeşme Özgürlük parkında kurulan bu pazarın en önemli özelliği ise bağırmanın yasak olması. Hem organik ürünler bulabileceğiniz hem de sessiz sedasız dolaşabileceğiniz harika bir pazar.

http://www.organikolmali.com/istanbulun-orta-yeri-organik-pazar/

Shima Organik

Organik pazar ve market dendiğinde akla ilk gelen dükkanlardan biri de Shima Organik. Çünkü burası organik market olmasının yanı sıra aynı zamanda bir cafe. Hem organik ürünlerle yapılan yemekleri tadabilir hem de bu organik ürünleri satın alabilirsiniz.

https://twitter.com/yagderesi/status/986558219639316486

Serente Organik

Akatlar Zeytinoğlu caddesinde yer alan bu market de organik ürünlerle herkesin gözdesi. Meyve ve sebzenin yanı sıra tahıl, baharat, bakliyat ve deterjan gibi çok çeşitli ürünler de mevcut. Organik pazar ve market listesinde yer alması şart olan harika yerlerden biri.

https://gazete.sektorelyayin.com.tr/biskuvi-cikolata-ve-sekerleme/serente-organik-502h.htm

 

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

Gracy Accad 2020 ilkbahar-yaz

Gracy Accad 2020 İlkbahar-Yaz Gelinlik Koleksiyonu

Gelinlik koleksiyonlarını sunmaya devam ediyoruz. Hem modern hem de romantik gelinlikleri beğenen gelin adayları Gracy …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir