İstanbul’a Yakın Günübirlik Gezilecek Yerler Rehberi

İstanbul’da yaşayanlar için karmaşadan ve stresten uzaklaşıp rahat bir nefes almak oldukça önemli. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla günübirlik gezilecek yerler bulup güzel vakit geçirmek istiyorsanız sizin için gidilebilecek en güzel yerleri derledik.

Anadolu Feneri

  • İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız kirli hava ve kalabalıktan kaçıp piknik yapıp denize girebileceğiniz Anadolu Feneri oldukça ideal. Hem güzel manzaranın tadını çıkarabilir hem de sessizlikte ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.
https://www.flickr.com/photos/sinandogan/32554975075

Sapanca

  • Birkaç saat içinde ulaşabileceğiniz ve mis gibi temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz Sapanca da günübirlik gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Göl manzarasını izleyebilir, restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilir ve bu sessizliğin içinde ailenizle harika vakit geçirebilirsiniz. Balık tutmak ya da bisiklet sürmek için de oldukça ideal bir yer olduğunu söyleyebiliriz.
http://www.dreamofholiday.com/tr/tanitim/24/sapanca-tanitim.html

İğneada

  • İstanbul’dan günübirlik gidilebilecek bir yer olan İğneada bir karadeniz sahili. Mis gibi doğası ve tertemiz denizi ile gider gitmez içinizi açacak bir yer. Piknik yapabileceğiniz bu harika yerde aynı zamanda çadırınızı alıp kamp da yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir gün geçirmek için gidilebilecek en ideal yerlerden biri.
http://www.igneadasitapart.com/igneada/

Ağva

  • İstanbul’dan bir buçuk saatte ulaşabileceğiniz bir yer olan Ağva, temiz havasıyla ünlü. Mis gibi bir köy kahvaltısı yapabilir, yürüyüş yapabilir, sevdiklerinizle manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Koşu ya da yürüyüş yapabileceğiniz gibi tekne ile gezintiye de çıkabilirsiniz. Hem ailecek hem de arkadaşlarınızla gidebileceğiniz harika yerlerden biri.
https://www.birhayalinpesinde.com/agva

Kandıra

  • Kocaeli’nde yer alan Kandıra da günübirlik gidilebilecek en güzel yerlerden biridir. Karadeniz kıyısı olduğu için özellikle yaz mevsiminde çok fazla tercih ediliyor. Kıyılarında harika bir gün geçirebileceğiniz gibi köylerini de gezebilir ve farklı yerler keşfedebilirsiniz.
http://www.mobesko.com.tr/haber/kandira-sahilleri-300-bin-ziyaretci-aliyor-1454

Polonezköy

  • Hem kışın hem de yazın gidilebilecek en güzel yerlerden biri de hiç kuşkusuz Polonezköy. İstanbul’dan son derece yakın olduğu için sıklıkla tercih edilen bu yerin en güzel yanı tertemiz havası. Yeşilliklerin içinde rahat bir nefes alabilir, kendin pişir kendin ye restoranlarında sevdiklerinizle güzel bir piknik yapabilir, yürüyüşe çıkabilir veya manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
https://www.valstur.com.tr/polonezkoy-sile-agva-turu
avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.