Yumuşak Renkler Zamanı!

Hey millet! Haftasonu için neler planlıyorsunuz? Güzel havaların yeniden gelmesine ihtiyacımız var burada. Bu sarı pantolonumu kışlıklarımın arasından iyiki de kurtarmışım. Bu tonlardaki renklerin karışımını sevdiğim için de denk geldi doğrusu. Bu parıltılı ceket Mango’nun bu sezonundan ve muhteşem bir uyumu var hem etekleriniz hem de pantolonlarınız için. Ve ayakkabılar… Onlara karşı koyamadım. Yaz için bu renk bir topuklu şart.

Bu arada Türkiye’den gelen muhteşem bir hediyem var. Hunca adlı bir firmanın yolladığı çok sesksi bulduğum bir kokusu geçti dün elime. Tek kelimeyle bayıldım kokuya… Equal hakkında daha fazla bilgi için Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Öptüm.

[imagebrowser id=161]

Ceket ve çanta (jacket & bag): Mango S/S13 & S/S12; Gömlek ve ayakkabı (Shirt & heels): Zara S/S 13; Kolye (Necklace): Lefties f/w 12-13; Yüzük (Ring):B&L old; Gözlükler (Sunnies): Chanel vía Sunandglasses.com

Good morning guys! What about the weekend? I need the good weather comes back!! I rescued this yellow pants from my closet and I love the mix of these soft tones. The gold sequined jacket is from the new collection of Mango and it has the perfect cut for skirts and pants. About the shoes as I said yesterday on Instagram (@mondaytofridayblog) I couldn´t resist me! A pair of nude heels for summer is always a basic 😉

Btw I just had a gorgeous gift from Turkey! Isn’t it so cute? A company ,Hunca sent me a really sexy perfume. I loved it! If want to learn about more click Equal’s Facebook page.

Kiss kiss

Alba Sánchez García

I am Fashion blogger from Spain. My blog is http://mondayt0friday.blogspot.com. I like sharing my own vision about fashion world through my outfits. Hope you like it! For any reason just touch me with [email protected] :)

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.