Girişimci Kadınlar! Buraya Bakın

Kadının var olma çabası tüm çağlarda hep çok zordu. Günümüzde de açıkçası durum çok farklı değil. Kadının toplumsal ve ekonomik hayatta var olması maalesef günümüzde de hiç kolay değil. Fakat bu demek değil ki biz toplumda var olmayacağız. Elbette var olacağız! Olması gerektiği gibi..! Bu sebepten bende bugün dedim ki, GİRİŞİMCİ KADINLAR! BURAYA BAKIN

kadın

Kadının var olmakta, tutunmakta en çok zorlandığı yer bana göre ekonomik hayattır. Kadının kendi özgürlüğünü kazanacağı, egemenliğini kuracağı her yerde toplumun baskısı devreye girer: Elinin hamuruyla… Bugün Türkiye’de buna dur diyen, dur demek isteyeni destekleyen bir çok sivil toplum örgütü var. Bugün bizim gündemimizde olansa onlardan bir tanesi: Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, KADİGER

girişimci

 

 

KADİGER KİMDİR?

kadiger

KAGİDER, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, Eylül 2002’de 37 kadın girişimci tarafından ülke çapında faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olarak İstanbul’da kuruldu. KAGIDER bugün farklı sektörlerde aktif olarak çalışan ve değer üreten 305 kadın girişimci üyesi ile büyümeye ve güçlenmeye devam etmektedir.

 KAGIDER ODAK NOKTALARI

Devlette Kadın Savunus

Özel Sektörde Kadın Savunusu

Kamuoyunda Kadın Savunusu

İç İletişim Ağımız

Uluslararası İlişki Ağımız

Daha fazla bilgi için: http://www.kagider.org/

Eğer sizde tek başınıza mücadele eden bir girişimciyseniz, bilin ki yalnız değilsiniz. Sizinle benzer duygu ve yaşanmışlıkları paylaşan bir çok kadınla el ele verebilir, yalnız olduğunu düşünen birçok kadına destek olabilirsiniz.

we can do it

 

Gülşah Satun

Gülşah Satun, Ankara Üniversitesi'nde sosyoloji bölümü öğrencisi. Sıradanlığa, kalıplara, önyargılara ve sorgulamayan akla düşman, varoluşa hayran... Ankara'nın bozkırına "sosyolog olcam ben" deyip gelmiş hatun kişisi. Sosyolog olcam derken düşe kalka gittiği yolda bizimle karşılaştı ve Kadınım Mutluyum deyip bu mutluluğunu diğer kadınlarla da paylaşmak için yol arkadaşımız oldu. Toplumlu, kalıplı, ataerkilli, femisitli bi' şeyler demek isterseniz, aslında herhangi bir şey söylemek isterseniz [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply