5 Moda Kariyeri Önerisi

Şu sıralar mezun olduysanız ya da yıllardır bir işe gönül koyduysanız, bir kaç kariyer önerisi yine de fena fikir olmayabilir.Kariyerinize başlarken ya da ortalarında kendinize net bir yol çizmek için ya da “acaba doğru yerde miyim?” sorusunun cevabını bulmak için  başarı öyküleri ve bir kaç işin ehlinden nasihat almak her zaman faydalı olacaktır.. Bu yazıda da moda alanında en başarılı kariyere sahip Vera Wang, Joanna Coles ve onlar gibi zirvedeki isimlerden derlediğimiz 5 Moda Kariyeri Önerisi ‘ ne beraber göz atalım.

1.İpucu: Öne geçmek için başkalarının üstüne çıkmayın.

dont clim

“Teen Vogue  şef editörü Amy Astley bana hesap verilebilirliği öğretti ve uzun yıllar boyunca bonkör bir yol gösterici olmaya devam etti.Moda aşırı derecede rekabetçi bir sektör, ve Amy bana iş arkadaşlarımı benimsememi ve yıkılmaz bir ekip kurmayı öğretti.”- Taylor Tomasi Hill. Moda Operandi, Eski Sanat Yönetmeni.

2.İpucu: Sizi rahatsız edecek soruları kendinize yöneltin.

uncomf

“Eğer bir tavsiyede bulunacak olursam, bu şu olurdu : Kendi kendinizin ruh doktoru olun ve her zaman kendinize zor sorular sorun ‘Bunu neden yapıyorum?, Nerede olmak istiyorum? ve tabi ki Hiçbir korkum olmasa ne yapıyor olurdum?’ Bu soruları sorduktan sonra kendinize karşı acımasızca dürüst olun, duymak istemeyeceğiniz cevapları alsanız bile.İç güdülerinize kulak verin.. “- Joanna Coles, Cosmopolitan, Şef Editör.

3.İpucu: Bedel ödemeye gönüllü olun.

bedfel

“Moda sektöründe çalışmaya hevesli bir kişiye verebileceğim tavsiye yapabileceğiniz kadar çok staj yapın.Bu paha biçilmez bir deneyim ve kendinizin en güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfetmeniz için en iyi yol.Bu sektör kolay bir sektör değil, fakat sizi teşvik edici şey şu ki başarıya giden yol hiç kimse için kolay değil.Ben inanıyorum ki eğer çok çalışırsanız ve iyi bir tutum sergilerseniz, bu mutlaka ödüllendirilir!”.-Danielle Prescod, ELLE, Moda Editörü

4. İpucu: Patron olmak için aceleci davranmayın.

wang

“Öğrenmek için harcadığınız zamandan rahatsız olmayın.Başkaları için çalışmak güzel bir şeydir.Ben başkaları için 20 yıl boyunca çalıştım. Bana öğrenmem için para ödediler.”- Vera Wang, Tasarımcı.

5.İpucu: Değişime açık olun, aksi takdirde sizi ezip geçerler.

değişim

“İnsanlar değişimden çok korkuyor, ama bugün günümüz dünyasında değişmekten korkarsanız, birileri gelir ve sizin önünüze geçer..Konuyla alakalı kalmak için, yeni trendlere açık olmalı ve her zaman kendinizi eğitmeye devam etmelisiniz.Gelişime açık olmalısınız.- Natalie Massenet, Net-a-Porter, Kurucu.

Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

No Comments Yet

Leave a Reply