Yogaya Başlamak İsteyenler İçin En İyi 5 Yoga Kampı

Son zamanlarda yogaya olan ilginin artması ile çeşitli illerde yoga kampları oluşturuldu. Genellikle yurtdışında olan bu kamplar artık ülkemizde de gittikçe artıyor. Hem tatil yapmak, hem ruhunuzu dinlendirmek hem de yoga eğitimi almak için siz de bu yoga kamplarına gidebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz Türkiye’deki en iyi 5 yoga kampı.

Siddashram Yoga Center, Alanya- Antalya

  • Türkiye’deki en başarılı yogacılarından biri olan Adnan Çabuk tarafından kurulmuş bir kamp olan Siddashram Yoga Center, haftalık programlara sahip. Bu kampa gittiğinizde hiçbir şeyi planlamak zorunda kalmıyorsunuz. Vejetaryen menüleri, arınma programı, doğa yürüyüşleri gibi çeşitli imkanı bulunan bu yoga kampını deneyebilirsiniz.
http://www.siddashramyogacenter.com/10-Siddashram-Yoga-alanya-ashram.aspx

Turan Hill Lounge, Kabak Koyu- Fethiye

  • Muhteşem manzaraya sahip Fethiye’de bulunan bu kamp, manzaraya açılan balkonlu bungalowlar, butik evler ve harika yemeklere sahip çadırlarıyla meditasyon ve yoga yapmak için en güzel yerlerden biri. Yalnızca yoga için değil aynı zamanda doğanın dinlendirici havası için de tercih edilebilir.
https://www.kucukoteller.com.tr/turan-hill-lounge

Yediburunlar Lighthouse, Muğla

  • Yoga eğitmeni tarafından yapılan harika bir ev olan Yediburunlar Lighthouse, Muğla’nın muhteşem manzarasına sahip. 11 odası bulunan bu butik otelde yoga kampının yanı sıra çeşitli aktivite ve etkinlikler de bulunuyor. Hem tatil yapmak hem de yoga eğitimi almak için tercih edilebilecek en iyi yerlerden biri olduğunu söylemek mümkün.
https://tr.hotels.com/ho719293344/yediburunlar-lighthouse-fethiye-turkiye/

Bonjuk Bay, Muğla

  • Genellikle grup organizasyonlarının uğrak noktası olan Bonjuk Bay, Gökova’da yer alıyor. Yoga kampı olmasının yanı sıra rüzgar sörfü, şnorkel, trekking gibi çeşitli sporları da yapabileceğiniz, hem dinlenip hem de stres atabileceğiniz harika bir yer. Çadır ay da taş odalarda kalabilir ve bir daha hiç geri dönmek istemeyebilirsiniz.
http://bonjukbay.com/about/

Pastoral Vadi, Fethiye- Muğla

  • Fethiye’nin Yanıklar köy’ünde yer alan bu muazzam yer doğaya dönüş yapmak isteyenler için harika bir başlangıç noktası olabilir. Ahşap, taş ve kerpiç evlerde kalabilir, mutfak ve bahçe çalışmalarına katılabilir, el sanatlarından turşu yapım atölyelerine kadar çeşitli etkinliklerle ruhunuzu iyileştirebilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra yoga, dans ve kişisel gelişim seminerleri de bulunan bu harika kamp görülmeye değer.
http://www.pastoralvadi.com/
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply