Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

Son günlerde yurtdışı seyahati yapmak ekonomik açıdan oldukça zor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yine de farklı kültürleri keşfetmek ve farklı ülkeleri gezmek istiyorsanız Türk lirasının değerli olduğu ülkeler bunun için ideal. Bütçenize uygun bir tatil planı yaparak ailenizle ya da sevdiklerinizle gezebilir ve farklı yerleri keşfedebilirsiniz. Peki hangi ülkelerde Türk lirası hala değerli?

Vietnam

Etkileyici bir kültüre sahip olan Vietnam, oldukça mistik bir seyahat yapmak için tercih edilebilecek ülkelerden biri. Konaklama ve yeme-içme konusunda sınırsız olanaklara sahip olmanızın yanında harika deneyimler de yaşayabilirsiniz.

1 NPR = 0.04189 TRY
1 TRY = 23.8686 NPR

https://www.gadventures.com/trips/mekong-river-experience-siem-reap-to-ho-chi-minh-city/AOVZSE/

Tayland

Tropikal ülkelerden biri olan Tayland, seyahat konusunda en çok tercih edilen ülkelerden biri. Gece hayatı, kültürü ve tarihi yapılarının yanı sıra Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında yer alması da tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri.

1 THB = 0.14237 TRY
1 TRY = 7.02388 THB

https://serhatengul.com/taylandda-yasam-hakkinda-bilgi/

Sırbistan

Hem kültürel olarak hem de eğlence olarak isteklerinizi karşılayacak bu ülkenin en güzel yanlarından biri vizesiz olması. Hem vize gerektirmeyen hem de Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında olması bu harika ülkeyi cazip kılıyor.

1 RSD = 0.04566 TRY
1 TRY = 21.8981 RSD

https://gezimanya.com/sirbistan

Makedonya

Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Makedonya’da hem ulaşım, hem yeme-içme hem de konaklama son derece uygun. Bütçenizi sarsmayacak olmasının yanında harika kültürel yapılara sahip olması da bir diğer artısı.

1 MKD = 0.08776 TRY
1 TRY = 11.3935 MKD

https://www.bizevdeyokuz.com/makedonya-turu-gezilecek-yerler

Ukrayna

Sadece kimliğinizle ziyaret edebileceğiniz bu ülkede de hala Türk lirası değerli. Görülmeye değer ülkelerden biri olan Ukrayna, bütçenize uygun olmasını yanında muhteşem tarihi yapılara ve görülmeye değer şehirlere sahip.

1 UAH = 0,17401 Türk Lirası
1 TRY = 5.74671 UAH

https://edumag.net/galeri/ukraynanin-tarih-kokan-sehri-lvivde-gormeniz-gereken-10-yer/

Çek Cumhuriyeti

Farklı kültürleri keşfetmek ve tarihi yapıları görmek için gidilebilecek ülkelerden biri de Çek Cumhuriyeti.

1 CZK = 0,20868 TRY

1 TRY = 4,79183 CZK

https://gezimanya.com/cek-cumhuriyeti

Hindistan

Kültürel miras konusunda en zengin ülkelerden biri olan Hindistan pek çok kişinin hayali. Sizin de Hindistan’nı görme hayaliniz varsa Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında olduğunu bilmenizde fayda var.

1 INR = 0,06692 TRY

1 TRY = 14,94145 INR

https://www.tatilsepeti.com/hindistan-nepal-turu-tr-74630

Ekonomik tatil için daha önce derlediğimiz Avrupa’da Euro Kullanmayan Ekonomik Ülkeler Rehberi adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply