Sosyal Medya Bağımlılarına

Bu hafta dostlar Sosyal Medya Bağımlılarına küçük bir serzenişte bulunalım istedik. Tabii bulunuyoruz fakat biz ne kadar sosyal medya bağımlısıyız bu da başka bir tartışma konusu değil mi?

Sosyal medya birçoğumuzun hayatında büyük bir yer işgal ediyor. Haberleşmek, yeni insanlar tanımak, eski arkadaşlarımızı bulmak, gündemi takip etmek gibi bir çok işlevi var ve taleplerimiz doğrultusunda bu sonsuz dünyaya dahil oluyoruz. Nitekim beklentilerimizi karşılıyor ki bugün hepimiz müdavimiyiz. Bir günümüzü bile sosyal medyada neler olup bitmiş kontrol etmeden geçiremiyoruz. Hatta bazılarımız paylaşım yapmadan geçiremiyor. Basit bir şey gibi görünse de saplantı derecesine çok kolay ulaşabilecek bir takıntıdır sosyal medya bağımlılığı. Ve hayatımızdan çoğu zaman farkında olmasak da çok büyük şeyler çalıyor. Bunun üzerine uzun uzun konuşabiliriz. Fakat buna gerek kalmadı çünkü durumu harika bir şekilde özetleyen bir kısa filme rastladım. İzledikten sonra eminim sizler de sosyal medyayla olan ilişkinizi şöyle bir gözden geçireceksiniz. Belki gazı alıp radikal kararlar bile alabilirsiniz 🙂

 

http://www.youtube.com/watch?v=TFYIRB_BHmQ

Gülşah Satun

Gülşah Satun, Ankara Üniversitesi'nde sosyoloji bölümü öğrencisi. Sıradanlığa, kalıplara, önyargılara ve sorgulamayan akla düşman, varoluşa hayran... Ankara'nın bozkırına "sosyolog olcam ben" deyip gelmiş hatun kişisi. Sosyolog olcam derken düşe kalka gittiği yolda bizimle karşılaştı ve Kadınım Mutluyum deyip bu mutluluğunu diğer kadınlarla da paylaşmak için yol arkadaşımız oldu. Toplumlu, kalıplı, ataerkilli, femisitli bi' şeyler demek isterseniz, aslında herhangi bir şey söylemek isterseniz [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply