Sonbaharda Gezilecek 5 Romantik Yer

Yaz bitmişken ve kış kendini yavaş yavaş gösterirken kasvetli günlere boğulmadan önce güzel bir sonbahar tatili yapmaya ne dersiniz? Ülkemiz sonbaharı en güzel yaşayan ülkelerden biri. Birçok yeri sonbaharda bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Eğer siz de sevgiliniz ya da eşinizle bu harika yerlerin tadını çıkarmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz bu yazı ile fikir edinebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz sonbaharda gezilecek 5 romantik yer rehberi.

Kapadokya

https://www.kacamakturizm.com/1331/Tur/Otobusle-Kapadokya-Turu
  • Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olduğu kuşkusuz. Unesco dünya miraslarından biri olmayı sonuna kadar hak eden Kapadokya her mevsim muazzam olsa da sonbahar romantizmi için en ideal yerlerden biri. Doğal güzellikleri, Peri bacaları, balonların seyri insana bambaşka bir huzur veriyor. Balon keyfinin yanı sıra hem gün doğumunun hem de gün batımının seyir keyfi burada bambaşka. Sonbaharda evlenenler için de harika bir balayı yeri olduğunu söylemek mümkün. (En Egzotik 10 Balayı Yeri)

Yedigöller

https://gezimanya.com/yedigoller
  • Gerçek bir sonbahar aşığıysanız bu aylarda mutlaka ama mutlaka Yedigöller’i ziyaret etmelisiniz. Yedigöller’de etrafı ağaçlarla kaplı 7 adet göl var. Ağaçların yoğun olduğu bir bölge olduğu için sonbaharda muhteşem renklere bürünüyor. Kırmızının, turuncunun ve sarının binbir tonunu görebileceğiniz ve göl manzarasıyla huzur bulacağınız bu harika yeri görülmesi gereken yerler listenize mutlaka ekleyin.

Karagöl

http://gitmisgibioldum.blogspot.com/2014/10/artvin-savsat-karagol-ve-balk-golu.html
  • Doğayı ve ağaçları seviyorsanız Türkiye’de görülmesi gereken en güzel yerlerden biri olan Artvin Karagöl’ü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Farklı türlerde ağaçların bulunduğu Karagöl, sonbaharda bambaşka bir manzaraya bürünüyor.

Bozcaada

http://www.troya2018.com/bozcaada-tenedos/
  • İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmadan nefes alabileceğiniz ve stresinizi atabileceğiniz bir yer olan Bozcaada, yaz mevsiminde ayrı sonbaharda ayrı güzel. Gün batımında mis gibi yemekler yiyebilir ve adanın her yerini gezerek muhteşem havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Cunda

https://www.bizevdeyokuz.com/cunda-adasi-gezilecek-yerler/
  • Yaz mevsiminde en çok gidilen tatil beldelerinden biri olan Cunda, muhteşem bir havaya ve manzaraya sahip. Yaz biterken boşalan ve ıssızlaşan bu muazzam yer bambaşka bir huzura ev sahipliği yapıyor. Eğer siz de kalabalıktan hoşlanmıyorsanız Sonbaharın tadını Cunda’da çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Ayvalık ve Sarımsaklı’da da birer gün geçirerek sonbaharı yaşayabilirsiniz.
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply