Porto’da Gezilecek Yerler; Porto Rehberi

Portekiz gibi muhteşem bir ülkenin her bir şehri de görülmeye değer güzelliklerle dolu. Kuzeybatısında yer alan ve Lizbon’dan sonra ikinci en büyük şehir olan Porto da bunlardan biri. Hiç vakit kaybetmeden Porto’da gezilecek yerleri listelediğimiz Porto Rehberi kısmına geçelim mi?

Cais da Ribeira

Nehir kenarında bir kasaba olan Cais da Ribeira, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Bu kasabanın harika sokaklarında dolaşabilir, nehir kenarındaki cafe veya restoranlarda takılabilir ve mis gibi taze deniz ürünlerinin lezzetine bakabilirsiniz.

The Church of St Francis / Aziz Francis Kilisesi

UNESCO Dünya Mirası listesine girmeyi başaran bu muazzam kilise 18. yüzyıl barok döneminden izler taşıyor.

Clérigos Tower

Şehrin her yerinden görülen bu muazzam kule de Porto’nun güzelliklerinden biri. 240 basamağı çıkıp zirveye ulaşabilirseniz muhteşem şehir manzarasına kavuşabilirsiniz.

Dom Luis I Bridge

Bu gösterişli köprü, Douro nehrinin üzerinden geçiyor. Bu köprünün en önemli özelliği Eyfel Kulesi’ni yapan Gustav Eiffel’in öğrencisi tarafından tasarlanmış olması. Bu açıdan Eyfel Kulesi ile benzerliklere sahip olduğu söylenir. Köprünün dışardan görünümü de üstünden görülen manzarası da muhteşem.

Palácio da Bolsa

19.yüzyıla dayanan bu tarihe sahip bu muhteşem bina da Porto rehberi içinde mutlaka bahsedilmesi gereken yerlerden biri. İçini gezebilir ve bu harika sarayın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Porto Cathedral

Porto şehrinde görülebilecek en eski yapılardan biri olan bu katedral, neredeyse 800 yaşında. Mimari yapılara ve tarihe önem veriyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.