O Gün Yarın! Dünya Sanat Günü

 

International Associations of Art (IAA)’ın geçen yıl Meksika’da yapılan genel kuruluna Türkiye temsilcisi olarak katılan, Ulusal Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı Bedri Baykam Türk delegasyonunun önerisini açıklayan bir sunum yaptı. Bedri, Leonardo da Vinci’ nin doğum günü olan 15 Nisan’ ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanmasını önerdi.

Teklif ittifakla kabul edildi ve kutlamaların 2012, 15 Nisan’ ından itibaren başlamasına karar verildi.

İstanbul Modern, Sakıp Sabancı, Borusan ve Pera gibi birçok müze ve galeri Dünya Sanat Günü’ ne özel olarak gece geç saatlere kadar açık ve ücretsiz olacak.  Türkçe ve İngilizce olarak rehberli turlar sağlanacak.

Hala pazar programı olmayanlar için harika bir fırsat olacağını düşündüm.

Herkese İyi Pazarlar. 🙂

 

 

 

Borusan’ın meşhur binası; Perili Köşk (ortadaki kiremit rengi taş bina),  haftaiçi Borusan Holding’ in çalışma ofisleri olarak kullanılan yapı, haftasonları müze olarak sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ulaşım için gerekli bilgilere bu adresten erişebilirsiniz.

 

Meltem Karakaşoğlu

Meltem, kültür ve sanat damarımızı canlı tutan sevgili editörümüz. Bize hem sanattan bahsediyor hem de sokakta neler oluyor, nereler popüler nereleri gezmeli onlardan bahsediyor. Meltem'i daha yakından takip etmek için yazar sayfasına uğrayın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.