Mutlaka Görmeniz Gereken En İyi 10 Karaköy Kahvecisi

Her geçen gün yeni bir mekanın merhaba dediği bir yer olan Karaköy en çok da çeşit çeşit kahvecisi ile ünlü. Neredeyse tüm sokaklarında adım başı şık mekanlara rastlayabileceğiniz bu kahve cennetinde mutlaka gidip görmeniz gereken ve sıcacık Karaköy sokaklarında şık mekanlarda kahve içmeniz gereken en iyi 10 Karaköy kahvecisini sıraladık.

Coffee Sapiens
Coffee-Sapiens-Karakoy2

Tipik bir Karaköy kahvecisi. Kendi kahvelerini kendileri kavuran ve birçok farklı çeşitte kahve bulabileceğiniz bu harika mekan, kahve tutkunlarının mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Pim Karaköy

pim

Hem farklı hem de dinamik bir mekan arıyorsanız Pim tam da size göre. Duvarında yer alan grafiti ve ferah mekan tasarımı ile içinizi açacak bir mekan olan Pim’de kahve içip bir şeyler okumak size birkaç saatliğine huzur verebilir.

Bi Nevi

Karaköy-Alkolsüz-Mekanlar-ve-Kafeler-Bi-Nevi-2-785x600

Kutlamaların ve organizasyonların adresi Bi Nevi, muhteşem kahveleri ve sıcacık ortamı ile vazgeçilmeziniz olabilir.

Press

IMG_5756

Lezzetli kahvenin yanında bir de ağzınıza layık tatlılar yemek istiyorsanız Press’e uğramadan geçmeyin.

Dof Coffee

eb6bbf477594ccfe5a4536d900ff295e

Meşhur kumda kahve ile bilinen Dof Coffee, iki fotoğrafçının açtığı gün içinde kahve içmek için giebileceğiniz ve çok iyi vakit geçirebileceğiniz son derece şirin bir mekan.

Tohum Karaköy

545259dd038fed351dbab647

Meryem Ana kilisesinin bir parçası olan bu harika mekan, taze kavrulmuş kahve kokusuyla sizi içeri çekmeyi başarıyor. Kahve tutkunuysanız ve bir de kahvenin yanında güzel bir tatlı yemeden duramıyorsanız bu mekan tam da size göre.

Short Black

short-blackkk

Avustralya’nın meşhur kahvelerini tatmak için gidebileceğiniz bir mekan olan Short Black, muhteşem mekan tasarımıyla da sizi büyüleyebilir. Bizim gibi kahve tutkunu bir ekip için en favori Karaköy Kahvecisi onlar.

Ops Karaköy

23fe763bc8d8894f25d43ae5166dc8e6

Kahve molası için son derece ideal yerlerden biri olan bu harika mekan, dekorasyonu ve sıcak havasıyla gün arasında gitmeyi çok seveceğiniz bir yer olabilir.

Karabatak

karabatak3

Karaköy’deki mekanlar arasında belki de en eskisi olan Karabatak, kahve içip sohbet etmek için harika bir yer.

Unter

Unter-10

Şık dekorasyonu ile hem gözünüzü hem gönlünüzü hoş edecek bir mekan olan Unter, Karaköy’de kahve içmek için gidilebilecek mekanlardan biri.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply