Muazzam Ada Ülkesi Malta’da Gezilecek Yerler

Göz alıcı bir Akdeniz ülkesi olan Malta, son yıllarda çok daha popüler hale gelerek yoğun bir turist akınına uğruyor. Game of Thrones gibi ünlü bir dizinin bazı sahnelerinin burada çekilmiş olması da turistik hale gelmesinin en büyük sebeplerinden. Eğer bu masalsı ada ülkesine yolunuz düşerse sizin için derlediğimiz Malta’da gezilecek yerler listesine mutlaka göz atın.

Valletta

https://thegloss.ie/a-glossy-guide-to-valletta-malta/

Malta’ya yolunuz düştüyse yapacağınız ilk şey muazzam başkent Valletta’yı gezmek olmalı. Renkli pencerelere sahip evleri, şirin sokakları ve parkları görülmeye değer.

Sliema

https://www.youtube.com/watch?v=XQPKHHkieqE

Kıyı şeridi olan küçük bir kent Sliema, alışveriş yapmak isteyenler veya gece eğlencelerine katılmak isteyenler için ideal. Eğer gezinize böyle eğlenceli bir ara vermek istiyorsanız bu minik kent tam da size göre.

Golden Bay

https://www.mercuryholidays.co.uk/malta-holidays/golden-bay/

Mis gibi denizinde yüzüp, altın rengi kumsalında vakit geçirmek istiyorsanız muhteşem koylardan biri olan Golden Bay kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

Marsaxlokk

https://gezievreni.com/malta-gezi-rehberi/

Malta’nın en göz alıcı yerlerinden biri de Marsaxlokk. Hem alışveriş yapabileceğiniz hem gezebileceğiniz bu harika yerin en önemli özelliği ise renkli kayıkları ve tarihi yapıları. Instagram fotoğrafları çekmek için de en güzel yerlerden biri olduğunu söylemek mümkün.

Popeye Village

https://www.puzzlewarehouse.com/Popeye-Village-Malta-3911zz.html

1980 yılında Temel Reis filmi için inşa edilen bu muhteşem yer turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Çocukluğunuza dönmek için bu harika köyü ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply