Moda’da Bulunan En İyi 10 Kahvaltı Mekanı

İstanbul’un Taksim, Beşiktaş gibi birçok ilçesinde kahvaltı mekanları yer alıyor. Özellikle hafta sonu gidilen ve oldukça farklı seçeneklere sahip bu kahvaltıcıları Kadıköy-Moda’da da bulmak mümkün. İşte Moda’da bulabileceğiniz en iyi 10 kahvaltı mekanı.

Zapata Bakery

zapata

Bahariye Caddesi, Şevki Bey Sokak’ta yer alan bu mekanda, serpme kahvaltının yanı sıra pişi, kuru domates, muhammara gibi çok farklı lezzetleri de bulabilirsiniz.

Çay Tarlası

çay-tarlası-moda-mıhlama-muhlama-1

Sizin için kahvaltıda menemen ve mıhlama olmazsa olmazsa Moda’da bulunan bu kahvaltı mekanında en lezzetlilerini bulabilirsiniz. Elbette menemen ve mıhlamaya ek olarak harika bir serpme kahvaltı da tercih edebilirsiniz.

Satsuma

satsuma-cafe-modada-kapilarini-acti-c9210

Dr.Esat Işık Caddesinde yer alan Satsuma, simit aşıkları için en ideal mekanlardan biri. Arasına sucuk ya da kaşar koyularak servis edilen sıcacık simiti tadınca bu mekana aşık olabilirsiniz.

Cha’ya

cha-ya-moda_780x683-63rt9ewrd3

Bazlamadan katmere, cevizden ev yapımı ezmeye kadar birçok farklı seçenek bulabileceğiniz bir serpme kahvaltı için Cha’ya en iyi yerlerden biri. Siz de serpme kahvaltı dendiğinde daha fazla çeşit görmek isteyenlerdenseniz bu mekanı denemenizde fayda var.

Küff Cafe

küff

Yel değirmeni’nde yer alan bu mekan da sınırsız çay ile birlikte serpme kahvaltı yapabilirsiniz. Sakin bir haftasonu için tercih edilebilecek en iyi alternatiflerden biri.

On Numara Kahvaltı

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adından da anlaşılacağı üzere Moda’da bulunan en iyi kahvaltı mekanlarından biri olan On Numara Kahvaltı’da farklı ülkelerden tatlar bulabilirsiniz.

Naan Bakeshop

naan-bakeshop

Bu muhteşem mekanda kahvaltının yanı sıra kendi pişirdikleri ekmek aklınızı başınızdan alabilir. Harika ekşi mayalı ekmeği ile ağızlara layık bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Parachute Cafe

parachute-cafe-kadikoy-kahvalti-01

Bahariye’de yer alan bu şirin kahvaltı mekanı, bir kahvaltıdan çok daha fazlasını sunuyor. Kaliteli ve farklı lezzetleri tatmak istiyorsanız en ideal yerlerden biri.

Hang Cafe

hang

Kaliteli bir kahvaltı mekanı olmasının yanı sıra hem de uygun fiyatlı oluşuyla öğrenci dostu olan Hang Cafe’yi Rexx Sineması’nın hemen yanındaki Kadife Sokak’ta bulabilirsiniz.

Yumma

yumma

Moda’nın ara sokaklarından birinde yer alan bu küçük mekanda Antep ve Çanakkale lezzetlerini bulabilirsiniz. Biberli peynir ezmesinden muhammaraya, Çanakkale peynirinden antep peynirine kadar çeşitli yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply