Sehayat Tutkunları İçin Milano’da Gezilecek Yerler Rehberi

Rönesans’ın izlerini taşıyan muazzam bir İtalya şehri olan Milano, görülmesi gereken şehirler listesinde üst sıralarda yer almayı hak ediyor. Milano’yu gezerken büyülenmemek imkansız. Eğer yolunuz bu harika şehre düştüyse veya seyahat planı yapıyorsanız sizin için derlediğimiz Milano’da gezilecek yerler rehberi işinizi kolaylaştırabilir.

Duomo Katedrali

  • 1386 yılında yapılmaya başlanan ve 1905 yılında tamamlanan bu muazzam gotik katedral, şehrin tam da merkezinde yer alıyor. Büyüleyici görünümünün yanı sıra Avrupa’nın en büyük dördüncü katedrali olma unvanını da taşıyor. 90 metre yüksekliğindeki Duomo Katedrali, Milano’da gezilecek yerler rehberinde en üst sırada yer alacak kadar harika.
https://www.seemilan.com/sights/religious/duomo-cathedral

Galleria Vittorio Emanuele

  • Duomo meydanında yer alan bu pasaj, Milano’nun ilk alışveriş merkezi olarak biliniyor. Prada, Gucci, Louis Vitton gibi çok önemli markaları da barındıran bu harika pasajda çeşitli kafeler de bulunuyor. Bu pasajın tam ortasında bulunan boğa figüründe topuğunuzu üç kere çevirirseniz hayatınıza şans getireceğine dair bir inanç da var.
https://www.videoblocks.com/video/time-lapse-galleria-vittorio-emanuele-ii-in-milan-hqrh80zufjd6z7n95

La Scala

  • Neoklasik tarzın en önemli örneklerinden sayılan La Scala, dünyanın en eski tiyatro binalarından biri. 1788 yılında açılan bu önemli yapı, sayısız gösteriye de ev sahipliği yapıyor. Yolunuz Milano’ya düşerse La Scala binasındaki gösterileri mutlaka seyretmeye gitmelisiniz.
https://www.getyourguide.com.tr/milan-l139/la-scala-museum-and-theatre-t24640/?utm_force=0

Brera

  • İtalyan mutfağı konusunda en lezzetli menülere sahip restoranları keşfetmek istiyorsanız gideceğiniz yer Brera olmalı. Eski Milano da denilen bu bölge hem yapıları hem de farklı lezzetleri bir arada barındırmasıyla Milano’da gezilecek yerler rehberinde yer almayı hak eden yerlerden.
http://love2fly.iberia.com/2015/06/brera-milan/

Navigli Milano

  • Milano’nun en hareketli yerlerinden biri olan bu harika kanal, muazzam fotoğraflar çekilmek için de en ideal yerlerden biri. Turistlerin en yoğun olarak bulunduğu yerlerden biri olmasının yanında çeşitli bar ve kafeleri de barındırması bu bölgeyi daha hareketli yapıyor.
https://www.booking.com/hotel/it/intima-atmosfera-nel-cuore-dei-navigli-milano.tr.html

Castello Sforzesco

  • 14 yüzyıldan kalma kalenin surlarının üzerine inşa edilen bu şato da Milano’da gezilecek yerler listesinde olmayı hak eden yerlerden. Birçok sanat koleksiyonlarını barındırdığı için sanat aşıkları tarafından sıklıkla ziyaret akınına uğrayan bu harika yeri siz de mutlaka ziyaret etmelisiniz.
http://myartguides.com/art-spaces/museums/castello-sforzesco/
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply