Masalsı Şehir; Sevilla Gezilecek Yerler Rehberi

Sizin için derlediğimiz Sevilla gezilecek yerler rehberi için hazır mısınız? İspanya’nın Endülüs özerk bölgesinin en büyük şehri olan Sevilla, turistik açıdan da çok değerlidir. Büyüleyici mimari yapıları, tarihi ve kültürü ile görülmeye değer şehirlerden olan Sevilla için planlarınız varsa gezilecek yerler rehberine göz atmadan yola çıkmayın. İşte Sevilla gezilecek yerler listesi.

Plaza de Espana

Ticaret fuarı için 1929 yılında inşa edilen bu muazzam yapı, İspanyol ve Arap mimarisinden izler taşıyor. Yalnızca bu yapı değil, yapının bulunduğu meydan da görülmeye değer güzellikte.

Alcazar Sarayı

Elhamra sarayından esinlenerek yapılan bu büyüleyici sarayın her bir köşesi görülmeye değer. Turistlerin de uğradıkları ilk yerlerden biri olan sarayı gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Maria Luisa Park

Yaz aylarında serinlemek için gidilen bu muazzam park, yalnızca burada yaşayanların değil turistlerin de uğrak yeri.

Seville Katedrali

Daha fazla bilgi icin https://blog.biletbayi.com/sevilla-gezilecek-yerler.html/ sayfasina goz atabilirsiniz.

Şehrin merkezinde yer alan bu katedral, Dünyanın en büyük üçüncü kilisesidir. İspanya’da yer alan müslümanlar tarafından cami olarak yapılan bu yapı, daha sonra müslümanların İspanya’yı terk etmesinin ardından kiliseye çevrilmiştir. Mimari açıdan büyüleyici olan bu katedral de turistik açıdan gezilmesi gereken en güzel yerlerden biridir.

Casa De Pilatos

Sevilla gibi bir şehri gezerken mimari yapılardan büyülenmemek imkansız. İşte mimarisini ve kültürünü yakından görmek istiyorsanız mutlaka Casa de Pilatos’u da ziyaret etmelisiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply