Masallardan Çıkmış Gibi Görünen Dünya’nın En Güzel Köyleri

Kartpostallarda gördüğünüz masalsı köylerin gerçekte de var olduğunu biliyor muydunuz? İşte sizin için Dünya’nın en güzel köyleri listesi derledik.

Giethoorn, Hollanda

Hollanda’nın birçok bölgesi görülmeye değer. Overijssel eyaletinde bulunan bu köy de bunlardan biri. Fanfare filminin burada çekilmesinden sonra daha da popüler hale gelen köy, tam bir masal köyü. Küçük evleri, yeşil doğası, kanalları ve bisiklet yolları ile oldukça değerli olduğunu da söylemek mümkün. Gezip görmenin yanı sıra burada yaşamak da isteyebilirsiniz. Goat Horn yani keçiboynuzu anlamına gelen ismi de köyde fazla miktarda keçi boynuzu bulunmasından ileri geliyor.

https://gezimanya.com/GeziNotlari/masal-koyu-giethoorn

Hallstatt, Avusturya

UNESCO Dünya Mirası Alanı içinde olan bu muazzam köy de Dünya’nın en güzel yerlerinden biri. Tarihin en eski tuz madeninin de bu köyde yer aldığı biliniyor. Avusturya’nın pek çok güzel yerleri olsa da bu muazzam köy en güzeli denebilir. Eğer bu masalsı köyü ziyaret etmek isterseniz Viyana’ya gidip oradan küçük bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

http://gizilcennet.blogspot.com/2015/05/hallstatt-avusturya.html

Shirakawa-Go, Japonya

Japonya’nın en güzel köylerinden biri olan Shirakawa’nın en önemli özelliği ise bu minik çatılı evleri. Bu köyde hemen herkes ipek böceği yetiştirip kumaş yapıyor. Fantastik bir filmden fırlamış gibi görünen bu muazzam köye Tokyo’dan otobüsle ulaşmak mümkün.

https://pixabay.com/tr/photos/japonya-shirakawa-go-gifu-miras-725802/

Reine, Norveç

Bu köye ulaşmak çok zor olsa da bu harika görünümü görmek için her yıl onlarca turist Norveç’e akın ediyor. Dünya’nın en güzel köyleri arasında yer alan Reine köyünün en önemli özelliği ise bir adanın üzerinde yer alması.

https://abprojeyonetimi.com/ziyaret-etmeniz-gereken-10-kesfedilmemis-avrupa-kenti/reine-norvec/

Bibury, İngiltere

Bridget Jones’un Günlüğü ve Stardust gibi filmlerin çekildiği bu harika köy de güzel evleri ve yemyeşil tarlalarıyla ünlü. Bibury köyü aynı zamanda Avrupa’nın en romantik köylerinden biri seçilmiş. Patika yolları, üçgen çatılı evleri, çiçekli bahçeleri ve yeşil doğasıyla görülmeye değer.

http://www.yoldasin.com/bibury/
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply