İtalya’nın En Görülesi Yerleri

İtalya’nın en görülesi yerleri için hazır mısınız? Dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan İtalya, birçok şehri ve tarihi yapılarıyla turistlerin uğrak yeri. Hem doğal güzellikleri, hem tarihi hem de kültürü bakımından en ilgi çeken yerlerden biri aynı zamanda. Eğer yolunuz İtalya’ya düşerse derlediğimiz bu rehber çok işinize yarayacak.

İşte sizin için derlediğimiz İtalya’nın en görülesi yerleri.

Bologna

Orta Çağ tarihinden izler taşıyan bu büyüleyici mimariye sahip şehir aynı zamanda Kızıl Şehir olarak da adlandırılıyor. Eğer tarihe ve mimariye ilginiz varsa İtalya’nın bu büyüleyici şehrini mutlaka ziyaret edin.

Cenova

Bir liman kenti olduğu için büyüleyici manzaraların yer aldığı Cenova, İtalya’nın kuzeyinde bulunuyor. İtalya dendiğinde akla ilk olarak Venedik gelse de bu şehir de kültürel, mimari ve tarihsel açıdan mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Floransa

Sanat dendiğinde akla ilk gelen İtalya şehirden biri olan Floransa da bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor. Michelangelo ve Leonardo da Vinci‘nin yaşadığı yer olması burayı çok daha değerli kılıyor. Eğer bir sanat aşığıysanız Kuzey İtalya’da yer alan bu şehri mutlaka ziyaret edin.

Napoli

Milano ve Roma’dan sonra üçüncü en büyük şehir olarak bilinen Napoli, tarihe ilgi duyanların mutlaka görmesi gereken yerlerden. Tarihi meydanı UNESCO Dünya Miraslar listesinde yer alıyor.

Palermo

2700 yıllık bir geçmişe sahip olan bu büyüleyici şehir de İtalya’nın en görülesi yerleri listesinde yer almayı hak ediyor. Sarayları, çeşmeleri ve kiliseleri ile tarihi açıdan en zengin yerlerden biri.

Parma

Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birinin bulunduğu bu büyüleyici şehir, Parmesan peyniri için bile gidilmesi gereken yerlerden biri. Tarihi yapıları ve dini mekanlarının yanı sıra kırsal alanları da görülmeye değer.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply