İstanbul’un En İyi 10 Sushi Restoranı

Önceki yıllarda çok az kişinin sevdiği ve dolayısıyla çok az restoranı bulunan sushi, şimdilerde pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Seveni arttığı için İstanbul’un en güzel yerlerinde başarılı sushi restoranları da arttı. Eğer siz de bir sushi meraklısıysanız sizin için en iyi 10 sushi restoranı derledik.

NAOMİ

http://naomi.com.tr/

Maçka Parkı ile Harbiye arasında bulunan Naomi, sushi konusunda çok fazla seçeneğe sahip restoranlardan biri. Sushinin yanı sıra tempura ve noodle seçenekleri de mevcut.

INARİ SUSHI OMAKASE

http://www.sheldonheyes.com/wp-content/uploads/2014/12/DSC_0443.jpg

Kuruçeşme’de bulunan bu restoran da Japon mutfağının lezzetlerini sunuyor. Sushi konusunda iyi bir restoran keşfetmek isteyenler için harika bir seçenek.

İOKİ RESTAURANT

http://tuzvekarabiber.blogspot.com.tr/2013/04/istanbulda-usta-bir-japonioki-love.html

Ulus, Kandilli ve İstinye’de şubeleri bulunan bu restoran, birçok ünlünün de uğrak yeri. Sushi konusunda başarılı bir tercih yapmak isteyenler için ideal.

ChinaStix & Sushi

https://www.quandoo.com.tr/place/china-stix-etiler-12563

Sağlıklı beslenmeyi tercih edenler için Etiler’de bulunan bu mekan harika bir seçenek olabilir. Sushinin yanı sıra Uzakdoğu ve Çin mutfağının farklı lezzetlerini de bulabileceğiniz bu restoranda çocuk menüleri de bulunuyor.

ITSUMI

https://www.zomato.com/tr/istanbul/itsumi-levent-merkez-istanbul

Suada ve İş Kule’leri olmak üzere iki adet şubesi bulunan bu mekan da sushileriyle ünlü. Bu mekanın sushilerini yerken kendinizi Japonya’da hissedebilirsiniz.

YADA SUSHI

http://yadagastronomi.com/sushi/

İstinye’de bulunan bu harika sushi restoranı da lezzet açısından en başarılı yerlerden biri. İlk defa sushi yemek istiyorsanız ilk denemenizi bu mekanda yapmanızı öneririz.

HORİ AUTHENTIC JAPANESE RESTAURANT

https://tr.pinterest.com/pin/539869074065160944/?lp=true

Elmadağ’da yer alan bu sushi restoranı da kendinizi Japonya’da hissedebileceğiniz mekanlardan biri. Lezzetli sushileri ritüellerini atlamadan sunan harika bir mekan.

DARDENİA FISH & SUSHI

https://harbiyiyorum.com/sizin-icin-harbi-yedik-dardenia-fish-sushi-bagdat-caddesi/

Güzel vakit geçirebileceğiniz ve lezzetli sushiler yiyebilceğiniz bu restoran Bağdat Caddesi’nde yer alıyor.

MİYABİ SUSHI & JAPANESE GRILL BAR

http://www.istanbul.net.tr/yeme-icme/haberler/miyabi-sushi-japanese-grill-bar/15347/1

Akatlar’da bulunan bu sushi restoranı da İstanbul’da bulunan sushi restoranları arasında yer almayı hak edecek kadar lezzetli sushiler yapıyor.

P.F. CHANG’S

http://www.cemkarakus.com/pf-changsde-sushi-zamani-sushi-a-la-pf-changs/

Etiler’de yer alan bu mekan, en bilinen sushi restoranlarından biri. Eğer farklı sushi lezzetleri tatmak istiyorsanız uğrayabilirsiniz.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply