İstanbul’da Sıcak Şarap İçilebilecek En İyi Mekanlar

Kış soğuklarında farklı aromalara sahip sıcak şarap içerek sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız İstanbul’da sıcak şarap içilebilecek mekanları sizin için derledik.

Kafe Pi, Beşiktaş

Merkezi bir yerde olmasının yanı sıra harika sıcak şaraplarıyla İstanbul’da tercih edilebilecek en rahat mekanlardan biri. İstanbul’da sıcak şarap içmek için hem rahat hem merkezi hem de lezzetli menüye sahip mekanları araştırıyorsanız Beşiktaş gibi oldukça merkezi bir yerde yer alan bu mekanı deneyebilirsiniz.

Adres: Barbaros. Barbaros Bul. No:55 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0 (212) 258 98 79 , 0 (533) 209 83 67

https://twitter.com/kafepi_besiktas/status/720991344416661505

Sensus Şarap ve Peynir Butiği

Şarap konusunda çeşitliliğe sahip mekanlardan biri olan bu mekan, harika baharatlarla yaptıkları sıcak şaraplarıyla ünlü. En iyi şarapları ve peynirleri bulabileceğiniz bu mekan aynı zamanda atmosferiyle de sizi büyüleyebilir.

Adres: Bereketzade Mah. Büyükhendek Cad. No:5 Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 (212) 245 56 57

http://www.sensuswine.com/sensus-sarap-butigi/sensus-galata

Pano Şaraphanesi

Beyoğlu’nda yer alan bu mekan, köklü bir tarihe sahip. Hem tarihi havası hem de lezzetli sıcak şaraplarıyla kış aylarında sıcak sohbetler için uğrayabileceğiniz harika bir mekan. Lezzetli sıcak şarapların yanında aynı zamanda lezzetli yemekler de yemek istiyorsanız bu sıcak mekan bunun için en ideal yerlerden biri.

Adres: Hamalbaşı Cad. No:12/B Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 (212) 292 66 64 , 0 (212) 292 61 64

http://kesifperisi.com/pano-saraphanesi-tarihin-yeniden-hayat-bulusu/

Hazzo Pulo Restaurant & Şarapevi

Tarihi bir mekan olmasının yanı sıra lezzetli sıcak şaraplar içebileceğiniz, muhteşem tatları tadabileceğiniz ve sevdiklerinizle harika vakit geçireceğiniz oldukça merkezi bir konuma sahip bir mekan. Taş duvarlarla çevrili muhteşem dekorasyonu, loş ışıkla rahatlatan atmosferi ve elbette sıcak şaraplarıyla bu mekan haftasonu bütün stresinizi atabileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

Adres: Asmalımescit Mah. Meşrutiyet Cad. No:31/B Tepebaşı Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 (212) 245 55 23

http://www.bguest.com.tr/hazzo-pulo-sarap-evi-beyoglu/

Parantez Deli

Merkezi konumunun yanı sıra Dünya mutfağından çeşitli lezzetleri tadabileceğiniz ve bunun yanında soğuk kış günlerinde mis gibi sıcak şarap içebileceğiniz İstanbul’un en güzel mekanlarından biri. Sıcak şaraplarının yanı sıra son derece lezzetli kokteyller yaptıklarını da söylemek mümkün. Farklı lezzetleri tatmayı seviyorsanız bu mekanı da mutlaka ziyaret edin.

Adres: Kocatepe Mah. Lamartin Cad. No:4 Talimhane-Taksim Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 (021) 256 26 03

https://www.yelp.com/biz/parantez-deli-istanbul

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply