İstanbul’da Bulunan En İyi Vegan Restoranlar

Vegan restoranlar listesi için hazır mısınız? Hayvansal olan hiçbir ürünün tüketilmediği, yalnızca bir beslenme şekli değil aynı zamanda yaşam biçimi olan veganizm, artık çok fazla insan tarafından biliniyor. Vejetaryen ya da vegan beslenen kişiler için dışarda bir şeyler yemek oldukça zor. Ancak birçok İstanbul gibi büyük şehirde vegan beslenenler için de güzel alternatifler mevcut. İşte İstanbul’da gidebileceğiniz en güzel vegan restoranlar.

Zencefil, Taksim

Taksim gibi oldukça merkezi bir yerde bulunan bu restoranda hem leziz yemekler yiyebilir hem de vegan tatlıların tadına varabilirsiniz. Paket servis imkanının da bulunması en büyük artısı.

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, Kurabiye Sk. 8-10, 34435 Beyoğlu/İstanbul Telefon: (0212) 243 82 34

Galata Kitchen, Galata

Vegan yemek dendiğinde aklınıza çok farklı şeyler gelmesin. Vegan beslenmeye uygun mis gibi ev yemekleri yemek için harika bir mekan. Bu mekana gitmek için vegan olmaya gerek yok. Anne elinden çıkmış gibi sebze yemekleri yemek için de ideal.

Adres: Müeyyetzade. Mah., Tatar Beyi Sk. 9 B, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Doğaya Dönüş, Teşvikiye

Son derece zengin bir menüsü bulunan harika bir mekan. Esnaf lokantası rahatlığındaki bu harika restoranda oldukça lezzetli etsiz yemekler bulabilirsiniz. Dışarı çıkarken vegan restoranlar araştırması yapıyorsanız bu mekanı mutlaka deneyin.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 18/A, Şişli, İstanbul

Kase no:16, Teşvikiye

Vegan restoran listesinde yer alsa da tamamen vegan bir menüye sahip değil. Ancak vegan beslenenler için muhteşem yemekler mevcut. Vegan olmayan arkadaşlarınızla da gidip dilediğiniz yemeği yiyerek hoş vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Teşvikiye Fırın Sokak, No 16, Şişli, İstanbul

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply