İstanbul’a Yakın Yerler Dizisi; Şile’de Ne Yapılır?

İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmadan keşmekeşten uzak kalmak her İstanbullu’nun isteği. Özellikle yaz aylarında birkaç günlüğüne şehirden uzaklaşmak herkese iyi gelir. İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Şile bunun için en ideal yerlerden biri. Peki Şile’de ne yapılır? İşte sizin için derlediğimiz Şile rehberi.

Şile Plajları

http://korkmazhaber.com/sile-plajlari-giris-ucretleri-tanitimlari-2019-beach-club-eglence-mekanlari-11296.htm

Tatile gitmek için zamanınız yoksa İstanbul’dan birkaç saatte ulaşabileceğiniz Şile’nin plajlarında kısa bir tatil yapabilirsiniz. Temiz denizi ve kumsalı ile birçok şehirli Şile’de dinlenmeyi tercih ediyor.

Ağlayan Kaya

http://www.geziyourum.com/efsaneler/sile-aglayan-kaya-efsanesi/.html

Amacınız yalnızca denize girmek değilse, Şile’yi de keşfetmek istiyorsanız gideceğiniz en iyi yerlerden biri Ağlayan Kaya’dır. Bir aşk hikayesi yüzünden ağladığı iddia edilen kaya, Şile’de oldukça ünlü.

Şile Feneri

http://www.bizimhabersile.com/haber/sile-feneri-istanbul%E2%80%99un-en-gorkemli-isigi-ile-tanisin

Şile’de ne yapılır sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biri de Şile Feneri. Oldukça görkemli bir görünümü olan Şile Feneri’ni görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

Tarihi Şile Evleri

http://www.violetparkotel.com/sile/

Bir Alaçatı kadar olmasa da Şile’nin tarihi evlerle dolu sokakları da görülmeye değer. Bu ahşap evlerin bulunduğu sokaklarda gezebilir ve harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Değirmençayırı Şelalesi

http://vahsiokaliptus.com/trekking/degirmencayiri-selalesi/

Şile’nin mis gibi havasını içinize çekip bir de muhteşem şelalesini seyre dalmaya ne dersiniz? Denizi çok ünlü olsa da bu harika şelalesi de görülmeye değer.

Şile Kalesi

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/keyif/sile-kalesinde-inceleme-29912791

Şile ile bütünleşmiş bir diğer yapı ise Şile Kalesi. Görülmeye değer bu kaleyi de İstanbul’un stresinden sıyrılıp gezebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.