Hafta Sonu Nerelere Gitmeli?

Yazın son günlerine geldik. Geriye kaldı son iki hafta sonumuz. Kalan bu iki hafta sonunu da en verimli şekilde geçirmek düşüyor bize. Peki ne yapmalı, Hafta Sonu Nerelere Gitmeli? Buyrun sizler için seçtiğimiz birbirinden harika etkinliklerden oluşan minik Etkinlik Rehberim.

Alive Museum İstanbul

alive museum

Yeni bir sanat dalı olan ve 3 boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan Trick Art’ın çok özel çalışmaları Avrupa’da ilk defa Vialand AVM’de sizlerle buluşuyor.

Vialand Alive Museum – Canlı Müze’de, Koreli bir sanat grubu tarafından yaratılan çok özel eserler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

İstanbul’da olanların kaçırmaması gereken, alışılmışın dışında bir etkinlik. Katılanların fotoğraflarını  ve videolarını KadınımMutluyum ailesi olarak heyecanla bekliyoruz.

 

Kadınlar Erkekler İlişkiler ve Çelişkiler

kadınlar erkekler

Kaan Erkam’ın yazıp oynadığı aşkla dalga geçen, Kadınlar Erkekler İlişkiler ve Çelişkiler, 9 Ağustos’ta Oda Tiyatrosu sahnesinde…

Özellikle kadınlar şaşkın…
Çünkü zırhları kırılıyor!

Düğünde göbek atan adamdan burcunun ne kadar tehlikeli olduğunu bilen kadına ve eşini aldatan adama kadar… Şimdiye kadar başınıza gelenler bir tokat gibi yüzünüze çarparken sizi kahkahaya boğacak. Bu oyun 20 yıl öncesinde ve 20 yıl sonrasında, aşkla ilgili değişmeyen açmazlarla dalga geçen bir oyun. Daha fazla şaşırmak ve gülmek için kendinize bir şans verin!

 

Yaka Paça

yaka paça

 

Gülmeden izlemenin mümkün olmadığı mizah yüklü gösteri Yaka Paça, 22 ve 29 Ağustos’ta Tiyatro Karakutu’da sahneleniyor.

Bir buçuk saat boyunca gündelik hayattaki komik durumları, müthiş bir performansla sahneye taşıyan sekiz oyuncu, tiyatroyu bir kahkaha atmosferine dönüştürüyor ve her turda komedi dozu artıyor. Her oyun sadece o ana, o gösteriye özel. Seyircinin de zaman zaman oyuna katıldığı ve belirleyici rolü üstlendiği, sürprizlerle dolu bu keyifli gösterinin tek koşulu eğlenirken eğlendirmek.

En sevdiğim şeydir günlük hayatın içinden çıkıp gelen hikayeler diyorsanız bu oyunu izlemenizi tavsiye ediyoruz dostlar.

Pilli Bebek

pilli bebek

 

Alternatif Türkçe müziğin önde gelen isimlerinden Pilli Bebek 22 Ağustos Cuma akşamı Kocaeli Anadolu Kahvesinde sizlerle buluşuyor.

1993 yılında müzik hayatına başlayan grup şarkı sözleriyle de solo performansıyla da birçok müzik severin gönlünde taht kurmayı başardı. Behzat Ç.nin dizi müziklerini yaparak adını daha fazla müzik severe duyurdu. Albümleri kadar canlı performansları da çok başarılı olan grubu sahnede izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Birsen Tezer-Bülent Ortaçgil

birsen

Müziğin, sanatın iki büyük ustasından kulaklara şenlik bir konser 24 Ağustos Pazar günü İstanbul-Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesinde sizlerle buluşuyor.

İnsanın ruhuna, kalbine dokunan sesi ve yorumuyla Birsen Tezer izleyenleri, dinleyenleri kendine hayran bırakıyor. Yılların ustası Bülent Ortaçgil’le bir araya gelince ise mükemmelliğine mükemmellik katıyor. Fevkaladenin fevkinde bir müzik ziyafeti. Kaçırmayın dostlar.

Kadınlar Zafer Kupası 

kadinlar_zafer

 

Kadınlar Zafer Kupası; Türkiye, Brezilya, Kanada ve Avustralya’nın katılımı ile 22-24 Ağustos tarihleri arasında Ülker Sports Arena’da düzenleniyor.

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 22-24 Ağustos tarihlerinde Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da ülkemizde düzenlenecek olan 2014 FIBA Dünya Şampiyonası için hazırlık turnuvasına çıkıyor. Türkiye bu turnuvada Brezilya, Kanada ve Avustralya’yı ağırlıyor.

22 Ağustos 2014 Cuma
16:15 Kanada – Avustralya
18:30 Türkiye – Brezilya
21:00 Türkiye – Yunanistan (A Milli Erkek Basketbol Takımı)

23 Ağustos 2014 Cumartesi
16:45 Brezilya – Avustralya
19:00 Kanada – Türkiye

24 Ağustos 2014 Pazar
16:45 Brezilya – Kanada
19:00 Türkiye – Avustralya

 

The Human Body Exhibition

human

The Human Body Exhibition, insan anatomisinin temel unsurlarına dikkat çeken ve insan vücuduna zarar veren sigara, obezite ve diğer etkileri görselleştiren dokuz galerisiyle ziyaretçileri, sıra dışı bir yolculuğa çıkarıyor. Bu sergiyle ziyaretçiler, sağlıklı bir akciğerle, sigaradan fazlasıyla zarar görmüş ve kararmış bir akciğeri karşılaştırabilir. Bir cerrahın gözünden bakmak ve tüm karmaşık gizemiyle insan vücudunu keşfetmek için hayatınızın fırsatı olabilir…

Gülşah Satun

Gülşah Satun, Ankara Üniversitesi'nde sosyoloji bölümü öğrencisi. Sıradanlığa, kalıplara, önyargılara ve sorgulamayan akla düşman, varoluşa hayran... Ankara'nın bozkırına "sosyolog olcam ben" deyip gelmiş hatun kişisi. Sosyolog olcam derken düşe kalka gittiği yolda bizimle karşılaştı ve Kadınım Mutluyum deyip bu mutluluğunu diğer kadınlarla da paylaşmak için yol arkadaşımız oldu. Toplumlu, kalıplı, ataerkilli, femisitli bi' şeyler demek isterseniz, aslında herhangi bir şey söylemek isterseniz [email protected]'dan ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply