Fransa’nın Göz Bebeği Annecy’de Gezilecek Yerler

Annecy’de gezilecek yerler listesi için hazır olun. Muazzam bir gölün kıyısında bir ortaçağ kasabası görünümüne sahip Annecy, Fransa’nın en güzel yerlerinden biri. Kanallarla bağlı tarifi sokakları ve büyüleyici manzarası için bu göz alıcı kenti ziyaret etmekte fayda var. Manzaraya kendinizi kaptırmadan önce gezeceğiniz yerlere göz atmalı ve gezi planınızı yapmalısınız. İşte Annecy’de gezilecek yerler.

Lac d’Annecy / Annecy Gölü

Annecy’e hangi sebeple gelmiş olursanız olun Avrupa’nın en temiz gölü olan Annecy gölünü mutlaka görmelisiniz. Kıyılarında çeşitli spor aktiviteleri yapılsa da en huzurlu ve sakin göl olma özelliğine sahip. Yaz aylarında gittiyseniz Plage la Brune ve Plage Municipal adındaki iki plaj, mavi bayraklı denizi ve kaliteli restoranlarının tadını mutlaka çıkarın.

Vieille Ville / Eski Şehir

Bu masallardan çıkma eski kasabada keşfedilmesi gereken 21 tarihi eser bulunuyor. Muazzam sokakları, evleri ve dükkanlarıyla her bir köşesinin fotoğrafını çekmemek için zor duracaksınız. Şehri en iyi şekilde keşfetmek için bir rehber kiralayabilirsiniz. Salı günleri oldukça renkli bir pazar da kuruluyor.

Jardins de l’Europe / Avrupa Bahçeleri

Bu kadar muazzam bir manzaraya sahip bir belediye parkı görmüş müydünüz? Eski yıllarda bataklık olan bu bölge 19.yüzyılda temizlenerek ve ağaçlandırılarak harika bir park haline getirilmiş. Yolunuz düşerse burada bir banka oturup manzaranın ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Pont Des Amours / Sevgi Köprüsü

Annecy’de oldukça fazla köprü bulunuyor. Ama muhteşem bir göl manzarasına sahip Sevgi Köprüsü en güzelleri. Bir efsaneye göre bu köprüde öpüşen çiftler ömür boyu birlikte olur. Efsaneye inansanız da inanmasanız da harika bir doğa manzarası eşliğinde romantik dakikalar geçireceğinize şüphe yok.

Palais de l’Île / Saray Ada

Tarihi 1100’lere dayanan bu ada şeklindeki saray, 17. yüzyıldan sonra hapishane olarak kullanılmış. Günümüzde ise bir müze şeklinde kullanılıyor. Muhteşem mimarisini yakından görebilir ve içindeki sergileri gezebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.