Online Arkadaşlık Siteleri: En Yeni Oyuncağımız

Geçenlerde bir arkadaşımla sohbet derken laf lafı açtı ve online arkadaşlık sitelerine geldi. İkimizde artık evli olduğumuz için bize garip geliyor tabi. Biz yaşlandık Facebook çocukları olarak 🙂 Düşününce çok da saçma değil aslında internetten biriyle tanışıp evlenmek. New York’taki en yakın arkadaşlarımdan birinin kız kardeşi buradaki en büyük arkadaşlık sitelerinden biri vasıtasıyla tanışıp evlendiler. Hikayelerini sorduğumda internette tanışıp bir kere telefonda konuştuklarını anlattı ama ne konuşma. Bu ilk konuşma tam 4 saat sürmüş. Düşünebiliyor musunuz? Sonrasında da hemen yüz yüze görüşmeye karar vermişler. Annie’nin internetten tanışıp evlendiği eşi Gregory, onu ilk gördüğümde evleneceğim insanın o olduğunu anlamıştım diyor. Ne kadar romantik değil mi 🙂

Olurda bir gün yolunuz New York’ a düşerse sizi de Gregory ve Annie ile tanıştırırım, hikayelerini bir de ilk ağızdan dinlemiş olursunuz.

Moonit_ucretsiz_arkadaslik_sitesi3

Bu tarz inanmaya zorlandığımız konular ancak bir yakınımız tarafından deneyimlendiğinde inanmaya daha da hazır oluruz. Kendimi bu internette arkadaş olup evlenme fikrine ben de bu şekilde alıştırmaya başladım ilk. Düşünmeye başlayınca da neden saçma olmadığını bulmaya başladım galiba. Bir kere bir ilişkideki en önemli şeylerden biri arkadaş olmayı öğrenebilmek. Sohbet etmeyi sevmek yanınızdaki insanla. Günümüzüm en büyük problemlerinden biri bu sanırım. İnternetten başlayan bir ilişkinin de en büyük artısı sanırım bu sohbet etme alışkanlığı olsa gerek. Bu konu hakkında araştırmaya başlayınca birbirinden uzak olsa da internetten tanışıp ilişkisine başlayan kişiler bulmaya başladım.

Meet people from all around the Worldyani “Dünyanın dört bir yanında yepyeni insanlarala tanışın diyen bir websitesi, uygulama var ki kullancılarının çoğunun dünya çapında olduğunu öğrendim. Moonit’ teki aşk hikayeleri benim daha da hoşuma gitti zira bir sürü çifti uzak olsalar da ücretsiz uygulamaları ve websiteleri sayesinde evlendirmişler. İlk çiftleri 2012 yılında iPhone için geliştirdikleri uygulama sayesinde bulmuş birbirlerini. Çiftin hikayesi diğerlerine göre daha kolay çünkü biri İrlanda’dan diğeri İngiltere’den görece daha kolay birbirlerine ulaşabilmeleri. Yine de birçok insana uzaklar sınır tanımıyor anladığım kadarıyla. Hani derler ya ruh eşi, sanırım insanlar ruh eşlerini buluyorlar dünyanın taa öbür ucundan. Moonit sadece size evleneceğiniz kişiyi bulmuyormuş tabi bir de sadece arkada bulun sohbet edın isterseniz diyorlar ki çok mantıklı bir mesaj. Günümüz dünyasının bu tarz arkadaşlıklara her şeyden daha çok ihtiyacı var. Bu tarz uygulamalar bazen de kültür değişimi konusunda yardımcı oluyor. İngilizcesini geliştirenler bu uygulama sayesinde 🙂

Sue, “thenewgirl” takma adıyla Moonit’e üye Kanadalı bir kız. “Kosovalı biriyle daha önce hiç tanışmamıştım” diyor mesela. Kosovalı Berat‘a anlatabilmiş sadece bir derdini. “Arkadaşlarıma anlatamıyordum çünkü beni yargılamalarından korkuyordum”, diyor. “Berat uygulamaya üye olduktan sonra ilk konuştuğum kişiydi ve şansıma çok bir insan olarak çıktı” diyor.

Moonit_ucretsiz_arkadaslik_sitesi2

Moont’in Kadınım Mutluyum okuyucularına bir de sürprizi var. Eğer [email protected] a Moonit.com’daki kullanıcı adınızı atabilirseniz size 10 günlük VIP üyelik veriyor. Hadi bu fırsatı kaçırmayın. Her türlü soru ve şikayetiniz için Moonit Facebook sayfalarından ya da Moonit Twitter hesaplarından yazışabilirsiniz.

Ne güzel, ister aşık olmak isteyin, ister evlenmek ister sadece birleriyle sadece sohbet etmek. Moonit her türlü size yardımcı oluyor.

Betül K. Yıldız

Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona [email protected] ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply