Dönem Filmlerini Andıran Şehir; Brugge Gezi Rehberi

Brugge gezi rehberi için hazır mısınız? Belçika’nın kuzeyinde yer alan bu büyüleyici şehir, gezilip görülmesi gereken yerlerden. Kanallarla dolu olması Kuzeyin Venedik’i olarak anılmasına sebep olmuş. Gelin bu büyüleyici şehre yakından bakalım.

Grote Markt

Renkli binalar ve güzel kafelerle dolu bu meydan şehrin en hareketli bölgesi.

The Belfry Tower / Çan Kulesi

1240 yılında inşa edilen bu kule, 336 basamağı bulunan muazzam bir yapı. Gotik mimarisiyle büyüleyen bu kuleye çıkarak şehrin manzarasını yukarıdan görme imkanına kavuşabilirsiniz.

Burg Square / Burg Meydanı

Grote Markt’tan sonra merkez olarak kabul edilen bu meydan da turistik açıdan en çok ziyaret edilen kısımlardan biri. Göz alıcı bir yapı olan Özgürlük Sarayı da bu meydanda yer alıyor.

Begijnhof (Beginaj Yapıları)

Muhteşem beyaz evleri, 17. yüzyıl geleneksel yapısını gözler önüne seren bu harika bölgeyi ziyaret etmeden gezinizi sonlandırmayın.

Eski St John Hastanesi

12. yüzyılda yapılan bu muazzam hastane de kanallar sayesinde her yönden görülüyor. Bitki bahçesi ve eczane bu hastanede en çok görülmesi gereken yerlerden. Yolunuz Brugge gibi tarihi bir yere düştüyse mutlaka bu tarz tarihi yapıları da ziyaret etmelisiniz.

Minnewaterpark

Bu park Aşk Gölü olarak da anılıyor. Tekne turların duraklarından biri olması da bu bölgeyi daha cazip hale getiriyor. Huzur dolu bir doğası bulunan bu parkı gezerek gezi yorgunluğunu atabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.