Cunda Adası’nda Gezilecek Yerler

Balıkesir Ayvalık’a bağlı olan Cunda Adası, son zamanlarda en popüler tatil yerlerinden biri haline geldi. Eski evleri, tarihi yerleri ve mis gibi deniziyle görülmeye değer olan Cunda Adası’nda gezilecek yerler listesini sizin için derledik.

Aşıklar Tepesi

Mis gibi Cunda manzarasını görmek için gidilecek en güzel yerlerden biri Aşıklar Tepesi. Bu tepede adanın ikonik Yel Değirmeni ve Agios Yannis Kilisesi de bulunuyor. Bu tepeye çıktıktan sonra Sevim ve Necdet Kent kitaplığını gezebilir ve cafesinde bir şeyler içerek dinlenebilirsiniz.

Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi)

Muhteşem bir mimariye sahip Taksiyarhis Kilisesi şimdilerde Rahmi Koç Müzesi olarak kullanılıyor. Bebek arabaları, buharlı makineler ve retro oyuncaklar bu müzede sergileniyor.

Cunda Çarşı

Cunda Adası’na ayak basar basmaz ilk yapılacak şeylerden biri hiç kuşkusuz çarşısını gezmek. Takılardan hediyelik eşyalara kadar birçok farklı ürün bulabileceğiniz oldukça hareketli ve renkli bir çarşısı bulunuyor.

Taş Kahve

Cunda’nın en tarihi yerlerinden biri de Taş Kahve. Bu muazzam adaya yolu düşenlerin mutlaka ziyaret etmesi gerek. Hem harika görünümü hem de mis gibi damla sakızlı türk kahvesi için siz de bu harika kahveyi ziyaret edebilirsiniz.

Ada Camping

Cunda Adası’na yalnızca gezmek için değil aynı zamanda tatil yapmak için geldiyseniz kamp yapmak için Ada Camping en ideal yerlerden biri. Çadır, bungalov ve karavan gibi çeşitli seçenekler bulunuyor. Aynı zamanda kamp alanında duş, plaj, ve soyunma kabini gibi seçenekler de mevcut.

Cunda Adası’nda gezilecek yerler listesi için fikirleriniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply