Büyüleyici Güzellikte Az Duyulmuş Yunan Adaları

Size az duyulmuş Yunan adaları tavsiyeleri getirdik. Yunan adalarının ne kadar güzel olduğunu bilmeyen yoktur. Yaz aylarında, balayında ya da romantik tatiller için sıklıkla tercih edilen Yunan adalarının en popüler olanlarını herkes biliyor. Peki ama az duyulmuş Yunan adaları hangileri?

Kalymnos

Sünger toplayıcılığının yaygın olduğu bu ada Yunan adaları arasındaki en sakin adalardan biri. Sakin plajlarının yanı sıra dağ tırmaşını yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir yer. Üstelik bu büyüleyici ada Bodrum’a yalnızca 25 dakikalık mesafede.

Spetses

Turkuaz deniziyle büyüleyen bu ada Yunanistan’daki daha zengin kesimin ikamet ettiği bir yer. Bu açıdan adanın genelinde sakinliği ve dinginliği görmek mümkün. Yeşil ve mavinin buluştuğu bu ada tarihsel açıdan da önem taşıyor.

Tilos

Kuş gözlemcileri için oldukça değerli bir ada olan Tilos, göçmen kuşların en çok uğradığı yerlerden biri. Biraz ara bir yerde kalması ve küçük bir ada olması keşfedilmesinin önüne geçmiş olsa da bu durum çok daha sakin ve temiz kalmasını sağlamış. Kayalık kumsalları, yeşil iç kesimleriyle büyüleyici Yunan adalarından biri.

Karpathos

Minik bir balıkçı adası Karpathos’un türkçe ismi kerpe. Rüzgarlarıyla ünlü bu büyüleyici adada bunalmadan güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer sakin, dingin ve rahat bir tatil yapmak istiyorsanız en ideal adalardan biri olduğunu söylemek mümkün.

Sizin için derlediğimiz az duyulmuş Yunan adaları konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.