Bu Hafta Ne Yapsam?

İzlenecek filmler, tiyatrolar, gezilecek sergiler, gidilecek konserler, resitaller.. Etkinlik takvimi yine çok hareketli İstanbul’un. Hangi etkinliğe ne zaman gideceğine karar veremiyor insan. İnernette bu hafta ne yapacağını belirlemeye çalışırken kafası karışanlar için renkli bir program hazırladım. Vakit kaybetmeden harekete geçmenizde fayda var..

 

tiyatro2

2 Nisan Çarşamba

FAUST

Goethe hayranlarını tiyatro salonlarına taşıyacak bir oyun. Goethe’nin neredeyse hayatı boyunca yazarak ortaya çıkardığı ve insanoğlunun şeytanla girdiği anlaşmayı konu alan eseri Türkçe ve eserin orjinal dili olan Almanca olarak hayata geçiren Haydar Zorlu’yu 2 nisanda İstanbul Alman Protestan Kilisesi’nde izleyemeyenler 6 nisanda Barış Manço Kültür Merkezi’nde de izleyebilirler.

 

konser2

3 Ninsan Perşembe

Haris Alexiou & İncesaz

63 yaşındaki başarılı Yunan besteci/yorumcu Haris Alexiou ve Türkiye’nin önemli müzik gruplarından İncesaz’ın ilk kez bir araya gelişine tanık olmak isteyenler Zorlu Centre PSM’de yerlerini alabilirler.

4 Nisan Cuma

Ferhangi Şeyler

Ferhan Şensoy, 1987’den beri aralıksız oynadığı oyununu henüz görmeyenler için bu hafta da Ses 1885 Sahnesi’nde izleyenlerine sunuyor.

 

müzikal

5 Nisan Cumartesi

Küskün Müzikal

Haftasonu yorulmadan eğlenmek isteyenler için; herbiri diğerinin aynı günler geçiren bir kasabada yaşanan aşk üçgeninin kara komedisini izleyecekleri bu keyifli müzikal Emek Sahnesi’nde olacak.

6 Nisan Pazar

Atların Efendisi (Lord of the Horses)

İspanyol usta biniciler Miguel Barrionuevo ve Alex Giano ile Endülüs Atları’nın duygusal ilişkisini hayranlıkla izleyeceğiniz gösteri, keyifli bir pazar etkinliği sunmak üzere Ülker Sports Arena’da olacaklar.

 

Designing 007: fifty Years of Style, the Barbican Centre, London, UK.

7 Nisan Pazartesi

İnsan Vücuduna Çarpıcı Yolculuk / The Human Body Exhibition

Gforce Exhibitions ekibinin 31 Ocak’tan beri İstanbul’da olan sergisini hala görme şansınız varken kaçırmayın derim. Kauçukla kaplanmış kemik, kas, sinir, damar ve organları yakından görebileceğiniz, insan anatomisine sıradışı bu yolculuk Aqua Florya Alışveriş Merkezi içindeki İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde sizleri bekliyor.

 

resital

8 Nisan Salı

Say Plays Say

Besteci ve piyanist Fazıl Say; beş kıtada sürdürdüğü konserlerinden birini sergilemek ve müziğiyle kalbinize dokunmak için Zorlu Centre PSM’de olacak.

 

Şehrin ritminden uzaklaşmadan keyifli etkinliklere katılmak için haftasonunu beklemeyin.Mutlu haftalar..

İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.