Brunch ve Haftasonu Kahvaltıları için En İyi 10 Mekan

Haftasonu dendiğinde akla ilk gelen uzun uzun yapılan kahvaltılardır. Her çeşit yiyeceğin bulunduğu geniş kahvaltı masaları birçok kişi için adeta ritüeldir. Kahvaltının yanı sıra brunch kültürü de büyük bir öneme sahip. Hal böyle olunca en iyi brunch ve en iyi kahvaltı menüsü olan mekanlar altın değerinde kabul edilir. İşte hafta sonunu iple çekmenize neden olacak en iyi 10 mekan.

Munchies Crepe & Pancake – Kadıköy

Munchies-Crepe-Pancake-Kadıköy-1

Popüler bir kahvaltı mekanı olan Munchies Crepe & Pancake, farklı bir kahvaltı menüsü görmek isteyenler ve harika pancake menüsüyle tanışmak isteyenler için son derece ideal.

Siyah Cafe & Breakfast – Beşiktaş

638_82fd

Beşiktaş’ta bulunan bu harika mekan hem dekorasyonu hem de uygun fiyatları ile haftasonu güzel bir kahvaltı etmek için tercih edilebilecek mekanlardan biri.

The Crepe Escape – Suadiye

slide1

Brunch vaktinde krep yemekten vazgeçemeyenler için Suadiye’nin en iyi krep mekanlarından biri olan The Crepe Escape, şirin ve şık dekorasyonu ve zengin menüsüyle tercih edilesi.

Van Kahvaltı Evi – Cihangir

02bcefb68ee80fba26bf85efc333e009

Kahvaltı dendiğinde akla ilk gelen Van Kahvaltıları olur. İşte bu mekanda sayısız çeşidiyle ağızlara layık bir kahvaltı için en ideal yerlerden biri.

Mangerie – Bebek

mangerie2

Bebekte bulunan bu şirin mekan da harika manzarasıyla güzel bir kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir mekan.

Therapia Garden – Tarabya 

therepia1

Muhteşem boğaz manzarasına sahip bu mekan, birkaç saatliğine tüm haftanın stresini atabileceğiniz ve farklı kahvaltı menülerine sahip şık bir mekan.

Huqqa – Kuruçeşme

aa41c1122924dc30c49ffb895075e30f

İtalya’dan Denizli yöresine kadar pek çok kahvaltı şekli bulabileceğiniz Huqqa, ferah dekorasyonu ve manzarasıyla güzel bir hafta sonu geçirmek için ideal.

180 Coffee Bakery

180-coffee-bakery-slider

İçerisinde çok farklı tatlar bulabileceğiniz son derece zengin bir kahvaltı menüsüne sahip bu harika mekan da şık dekorasyonu ile vazgeçilmeziniz olabilir.

Bİg Chef’s – Tarabya

BigChefs_IstanbulTARABY

Brunch ya da kahvaltınızı şık ve denize sıfır bir mekanda yapmak isterseniz bu mekan son derece ideal.

Cafe Nar – Rumelihisarı

Kahvalti-Tabagi-Cafe-Nar-Istanbul-Rumelihisari-Telefon-0212-2632446-Ortalama-Fiyat-20-35-TL

Sakin ve gürültüden uzak bir kahvaltı yapmak ve farklı kahvaltı menüleri ile karşılaşmak istiyorsanız Cafe Nar tam da size göre.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply