Basel’de Ne Yapılır? Basel Rehberi

Basel rehberi için hazır mısınız? İsviçre’nin kuzeyinde yer alan Basel, Fransa ve Almanya’ya komşu olan harika bir Avrupa şehri. Şengen vizesiyle gidilebilecek bu şehir en çok turist alan şehirlerden biri. Peki Basel’ yolunuz düşerse nereleri ziyaret edeceğinizi biliyor musunuz? İşte sizin için derlediğimiz Basel rehberi

Basel Katedrali

Yapımı 16. yüzyılda tamamlanan bu büyüleyici katedral, gotik yapılarla ilgilenenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Protestan kilisesi olarak hizmete devam eden bu katedralde Erasmus’un mezarı da bulunuyor.

Fine Arts Museum Basel

İsviçre’nin en büyük müzesi olan Fine Arts Museum, muhteşem koleksiyonların sergilendiği harika bir yapı. Hem mimari açıdan hem de sergileri açısından mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Mittlere Brücke

Ren nehri üzerinden geçen bu köprü de şehrin en önemli kısımlarından. Köprüyü dışarıdan görebilir veya üzerinden şehrin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Botanical Gardens Of The Unıversity Of Base

Basel Üniversitesi’nin botanik bahçeleri masalsı görünen harika bir yer. Bu bahçeleri gezebilir ve çeşitli bitki türleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Spalentor

1400’lü yıllarda yapılan bu muazzam yapı, İsviçre’nin en gösterişli kapılarından biri olma özelliği taşıyor.

Tinguely Fountain

Tinguely Çeşmesi Basel’in en meşhur yerlerinden biri. 1977 yılında bir sanatçı tarafından yapılan bu çeşmede 9 makineden su çıkıyor ve bu görünümü izlemek büyük keyif veriyor.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply