Bakımlı ve Güzel Saçların Sırrı: Fonksiyonel Fön Makinesi Modelleri

Bakımlı olmak ve güzel görünmek kendini iyi hissetmenin de anahtarıdır. Kişisel bakım söz konusu olduğunda ilk akla gelenlerden birisi ise saç bakımıdır. Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bakımlı saçlar mı? Bu aslında çok da zor değil. Kullandığınız saç bakım ürünlerini dikkatle seçmenizin yanı sıra, şekil verirken kullandığınız fön makinesi seçimi ile siz de hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra hem kurutma yapabilen, hem de istediğiniz şekli vermenizi sağlayan bu makine farklı fonksiyonları ile hayatınızı kolaylaştırır. Dış görünüşüne önem verenlerin tercihi, ev ortamında bile kısa sürede bambaşka bir görünüm yaratan fön makinesidir. Dakikalar içerisinde iş toplantıları ya da akşam davetlerine hazırlanmak ve istediğiniz saç şekline kavuşmak fonksiyonel bir fön makinesi ile çok kolay.

Günlük Saç Bakımının Vazgeçilmezi Fön Makinesi

Saç bakımı, günlük kişisel bakım rutinlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak saçın yıkanmasından sonra şekil verilmesi çoğu kişi için zaman alan sıkıcı bir süreci ifade edebilir. Bazen ayna karşısında dakikalarca saçınıza istediğiniz şekli vermek için uğraşsanız dahi bir türlü o hayalinizdeki görüntüye ulaşamazsınız. Ancak elinizin altında ergonomik aynı zamanda fonksiyonel bir fön makinesi bulunursa, o zaman bu süreç çok keyifli bir hale dönüşebilir. Bu makinelerin saç kurutma makinesinden ayrılan yönleri ise daha yüksek ısı verebilme özelliği ile özel başlıklı hava yönlendirme özelliğine sahip olmasıdır. En iyi saç kurutma makinesi ve fön makinesi fiyatları ise sahip olduğu özellikler, ısı derecesi, profesyonel ya da kişisel kullanım özelliği gibi özelliklerine göre geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Kuaförlerin kullandığı profesyonel kullanım özelliği bulunan makinelerin yanında kişisel kullanıma uygun ev tipi olanları ile de harika saçlara kavuşmak zor değil. Üstelik kullanımı da son derece kolaydır. Bir fırça ve bir fön makinesi ikilisi sayesinde saçınızın bakımsız görüntüsü nedeniyle ani gelen davetleri bile geri çevirmek zorunda kalmazsınız.

Saçınıza Şekil Verirken Sağlığını Korumanın Püf Noktaları

Şık bir görüntüyü ve zarafetinizi saçlarınızın bakımı ile tamamlamak için Arnica Alize Profesyonel Saç Kurutma Makinesi en büyük yardımcınız olabilir. Şık tasarımının yanı sıra ergonomik oluşu ile kullanırken yorulmanızı engeller. Özel günlerinizde ya da gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuzda farklı başlıkları tercih ederek saçınızda farklı şekilleri deneyebilirsiniz. Dümdüz ipeksi saçlar ya da havalı bukleler elde etmenizi sağlayan fön makinesi kullanımında ise saçlarınızın yıpranmaması için bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Örneğin; saçınızı çok kurutmadan hafif nemli iken fön işlemine geçerseniz, saçınızın kurumasını ve uçlarının kırılmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca makineyi fön işlemi sırasında saça çok fazla yaklaştırmamak da gerekir. Saç köklerinden uç tarafa doğru ve saçınızı çekmeden tarayarak şekil vermek, püf noktalardan birisidir. Saçınızla bakımlı görünmenin yanı sıra fön makinesi ile farklı saç stillerini de denemeniz mümkün. Örneğin doğal düz saçlardan sıkıldıysanız, bol bukleli hacim veren bir model ile hem dinamik hem de çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Düz saçların ışıltısına özeniyorsanız o zaman dalgalı saçınızı kısa sürede etkili bir fön makinesi sayesinde dümdüz hale getirebilirsiniz. İşlemi bitirdikten sonra ise fön makinesini soğuk hava moduna getirerek 20-25 saniye kadar saçınıza tutmanız elektriklenmelerin önüne geçer. Hem de saçınızın o çarpıcı halini uzun süre korumanıza da yardımcı olur. Profesyonel kullanımın yanı sıra kuaför ortamını evinize taşıyan fonksiyonel özelliklere sahip Arnica fön makinesi modelleri ile işiniz çok kolay! Siz de istediğiniz saç tarzı ile fark yaratırken sağlıklı ve bakımlı görünmelerine yardımcı olmak için Arnica fön makinesi çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanı hemen sepetinize ekleyebilir, güzel görünmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Betül K. Yıldız

Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona [email protected] ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.