Evinizde Yeniliğe Yer Açın: Koltuk Takımı Modelleri

En gözde mobilyaların ilk sırasında yer alan koltuk takımları, yaşam alanımızın vazgeçilmez
parçalarıdır. Televizyon karşısında dinlendiğimizde, misafir ağırladığımızda, arkadaş gruplarıyla hoş vakit geçirdiğimizde hep yanımızdalar. Sürekli değiştirilebilecek bir mobilya olmadığı için, deyim yerindeyse satın alırken kılı kırk yararız. Koltuk takımının kumaşından, kullanılan malzemesine ve tasarımına kadar her şeyini özenle seçeriz. Alışveriş sırasında birden fazla koltuk takımını beğendiğimizde ise hangisini almamız gerektiği konusunda kafamız bir hayli karışır. Yeni bir koltuk takımı alırken gelenekleri bozup farklı bir tarz seçenimiz de var, alışkanlıklarından vazgeçemeyenlerimiz de…

Modern koltuk takımı mı, klasik koltuk takımı mı? Koltuk takımı fiyatları neye göre belirlenir? Modern koltuk takımlarında en çok hangi renkler ve kumaşlar kullanılır? Yakın bir zamanda ev
dekorasyonunuzu değiştirip, yeni bir oturma grubu almayı planlıyorsanız bu soruların cevabını bulabileceğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Klasik Koltuk Takımı mı, Modern Koltuk Takımı mı?

Koltuk takımları, kişinin yaşam tarzı hakkında detaylı bilgi veren parçalar. Bu yıl da klasik koltuk takımı modelleri, popülerliğini korudu ve trend mobilyalar arasına girdi. Geleneksel çizgilerin modern tasarımlarla birleştiği klasik modeller, büyük bir kitle tarafından tercih ediliyor. Bir kere klasik çizgileri yaşam alanına yansıtanlar bir daha asla bu alışkanlıklarından vazgeçemiyor. Klasik koltuk takımı denildiğinde ağır ve havalı mobilyalar akla geliyor. Şık çizgiler ve göze çarpan tasarımlar en belirgin özellikleri. Son yıllarda klasik koltukların kumaşlarında da değişikliğe gidildi. Nubuk, keten ve şönil kumaşlar artık daha çok tercih ediliyor. Kumaşlar, kolay silinebilir özelliklere sahip. Klasik koltukların kumaşlarında tek bir rengin farklı tonları sıklıkla kullanılıyor. Eğer kendinizi klasik tarza daha yakın hissediyorsanız, sizi en çok zorlayacak olan şey karar aşaması olacak.

Modern koltuk takımı denildiğinde ise daha sade, konforun daha ön planda olduğu mobilyalar karşımıza çıkıyor. Günümüz trendlerine uygun temiz ve net çizgilere sahipler. Koltuklarda göz yormayan detaylar var ve kullanılan minderlerin bile sayısı gereğinden fazla değil. Modern koltuk takımlarında da diğer tüm oturma grupları gibi artık keten ve nubuk kumaşlar kullanılıyor. Size rahatlık sunacak bir takıma ihtiyacınız varsa modern koltuk takımı modellerine göz atabilirsiniz.

Renklerde Değişime Gidildi!

Klasik veya modern tasarıma sahip olsun, artık her koltuk takımında renk yelpazesi oldukça geniş. Krem, ekru, lacivert, hatta bordo en çok görmeye alıştığımız tonlar. Birkaç yıl öncesine kadar tek renk olarak tercih edilen koltuk modellerinde artık iki renk tercih ediliyor. İkili koltukların rengi aynı olurken berjerler farklı bir tona sahip. Renk alternatiflerinde en çok kullanılan bir diğer seçenek; ikili koltukların her birinde birbirine yakışan farklı rengin kullanılması. Kahve ve ekru, antrasit ve hardal gibi…

Koltuk Takımı Fiyatları

Koltuk takımı fiyatları, farklı etkenler ile büyük değişiklikler gösterebilir. Tasarımından kullanılan kumaşına, üretildiği malzemesinden daha pek çok detayına kadar fiyatlarda artma veya azalma olabiliyor. Genel olarak her bütçeye uygun mobilya bulmak mümkün. Hangi koltuk takımını alacağınızı kesinleştirdiyseniz eğer, mobilya hakkında mutlaka detaylı bilgi alın. Aksi halde kaliteli malzemelerin kullanılmadığı ve pek de sağlam olmayan mobilyalara yüksek miktarlar ödeyebilirsiniz.

Koltuk Takımlarında Engince Mobilya Kalitesi!

Uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede ve konforda mobilyalar istiyorsanız Engince Mobilya’nın sayısız seçenekleri arasına göz atabilirsiniz. Mobilya modasının en son dokunuşlarının yansıtıldığı birbirinden zarif koltuk takımları, doğal malzemelerden üretiliyor ve konfor için her detay düşünülüyor. Engince Mobilya, zamansız tasarımları ve her bütçeye hitap eden koltuk takımları ile şıklığı evinize taşıyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.