Aralık Ayında Okumanız Gereken Kitaplar

Kitap okumayı çok seviyorsanız ya da kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorsanız aralık bunun için en ideal ay. Havaların soğuduğu şu günlerde sıcak kahvenizi alıp rahat rahat kitap okumak en güzel etkinlik. Sizin için aralık ayında okumanız gereken kitaplar listesi hazırladık.

Black Friday ile birlikte her yerde indirim fırtınaları estikten ve ihtiyacımız olmayan şeyleri satın almamız için yapılan baskılardan sonra bu kişisel gelişim kitabı ufkunuzu açacak. İhtiyaç dışında alışveriş yapmamak ve minimal yaşamak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun.

Distopik romanları seviyorsanız bu ay kesinlikle bu çarpıcı romanı okuyun. Robotlaşmış bir toplumu gözler önüne seren bu romanı okurken çoğu zaman dehşete düşeceksiniz.

Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan bu roman hastalıkla savaşan küçük bir kız çocuğunun ilham verici hikayesini anlatıyor.

Yeni yıla girmeden kendinizi ve dünyayı algılayış şeklinizi değiştirmek istiyorsanız aralık ayında okumanız gereken kitaplar arasında mutlaka Dört Anlaşma kitabı da yer almalı.

Bu kitaptan uyarlanan The Handmaids Tale dizisini izlemediyseniz mutlaka önce kitabını okuyun. Distopik bir roman olan Damızlık Kızın Öyküsü dehşet verici olsa da sizi derin düşüncelere sevk edebilir.

Gerçekten ilham veren kişisel gelişim kitapları vardır. İşte onlardan biri de Düşünce Gücüyle Tedavi.

Feminist yazar Sylvia Plath’ın kendi yaşamından esinlenerek kaleme aldığı bu roman Aralık ayının ruhuna da uygun.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.