Doğası ile Büyüleyen 5 Yunan Adası

En güzel koylara sahip ülkelerden biri olan Yunanistan, adaları ile birçok kişinin favorileri arasında yer alıyor. Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken adalara sahip olan Yunanistan’ın en güzel 5 adasını sizin için derledik.

İşte mutlaka görmeniz gereken 5 yunan adası.

Santorini

http://www.huffingtonpost.com/amanda-pavlock/santorini-travel-guide_b_9231902.html

Görür görmez büyüleneceğiniz yerlerden biri olan Santorini, kendinizi bir masalın içinde gibi hissetmenizi sağlayacak. Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olmasının yanı sıra tarihiyle de büyülüyor. Birçok söylentiye göre Kayıp Şehir Atlantis, aslında Santorini’ymiş. Bütün bunların yanında muazzam manzarasını görmek için 600 basamak çıkmanız gerektiğini de unutmayın. Elbette bu basamakları çıkmak istemeyenler için teleferik ve eşek hizmeti de bulunuyor. Bu mavi kubbeli muazzam tabloyu yakından görmek için ziyaret edebilirsiniz.

Mykonos

http://flights.alitalia.com/en/flights-to-mykonos

Beyazın ve mavinin buluştuğu muazzam adalardan olan Mykonos, en popüler adalardan biri. Dar sokakları, muazzam mimariye sahip evleri ve muazzam plajları ile tatil yapmak için en ideal yer. Harika denizinde yüzebilir ve bu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra tarihine göz atmak için Arkeoloji Müzesi, Yel değirmeni, Kiliseler ve Denizcilik Müzesi’ni de gezebilirsiniz. Kültürel bakımdan en zengin adalardan biri olduğunu söylemek mümkün.

Lesvos (Midilli)

http://www.elysion.gr/tr/portfolio_page/mytilini/

Ayvalık’tan kolayca gidilebiliyor olması Midilli yani Lesvos Adası’nı çok daha çekici kılıyor. Günübirlik gidip gezebileceğiniz ya da birkaç günlük tatil yapabilecğeiniz adalardan biri olan Midilli muhteşem denizi ile sizi karşılıyor. Hem mimarisi hem de manzarasıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken Yunan adalarından biri.

Samos

http://www.samosstar.com/

Samos adası da Kuşadası’na komşu adalardan biri. Antik eserlere ilgi duyanlar için bu ada adeta bir cennet. Dev bir Yunan heykeli, Eupanlinos tüneli, Hera Tapınağı ve daha birçok tarihi yapıyı görmek için Samos adasını ziyaret edebilirsiniz. Gezilerin yanı sıra plajlarıyla da ünlü olduğu için harika bir yaz tatili yapmak için de uygun yerlerden biri.

Rodos

https://gezimanya.com/rodos

Yunan adası dendiğinde ilk akla gelen adalardan biir olan Rodos da Antik Yunan kalıntıları, Apollon Tapınağı gibi tarihi ve kültürel miraslar açısından son derece zengin bir ada. Tüm bunların yanında taverna, bar, cafe ve en önemlisi de plaj konusunda diğer adalara nazaran çok daha iyi seçenekler bulunuyor.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply